Čtvrtek 30. listopadu 2023
Svátek slaví Ondřej, zítra Iva
Oblačno -1°C

„Byl to vůbec Putin?“ Šéf Kremlu mohl do Íránu poslat dvojníka, naznačil ukrajinský generál

Autor: mav - 
24. července 2022
13:47

K letitým spekulacím o chatrném zdraví a paranoidních obavách ruského prezidenta se přidává i šéf ukrajinské vojenské rozvědky, generálmajor Kyrylo Budanov (36). „Byl to vůbec Putin?“ komentoval jeho nedávnou návštěvu v Teheránu.

Záběry z Íránu, kde se Vladimir Putin (69) setkal s prezidentem Ebráhímem Raísím a nejvyšším vůdcem, ájatolláhem Sajjidem Alím Chameneím, jakož i s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem, ukazují ruského diktátora v celkem dobré kondici.

Jen na začátku návštěvy, když vystupoval z letadla, to vypadalo trošku jinak. Při scházení ze schůdků viditelně kulhal, z toho posledního podivně seskočil. A zatímco levou paží při chůzi hýbal, možná až přehnaně, tu pravou si držel strnule u těla.

Právě z této chvíle vyvozuje šéfšpion Budanov určité závěry. Moderátorka zpravodajského pásma 1+1 se ho ptala, jak rozvědka vyhodnocuje Putinovo zdraví. „Přímo na vaši otázku neodpovím, jen naznačím,“ odpověděl generál. „Podívejte se prosím na okamžik, kdy Putin vystupuje z letadla. Je to vůbec Putin?“

O Putinově zdraví spekulují poslední měsíce nejrůznější odborníci i amatéři. Často se hovoří o rakovině a také o Parkinsonově chorobě. Ta často způsobuje problémy hybnosti a držení těla, s čímž podle některých záběrů prezident mívá problémy – jen aby na jiných chodil zcela bez problémů.

Vysvětlením může být posílání dvojníka, ale také zdravotní stav. Parkinsonova choroba nesužuje pacienty stále, mívají horší a lepší chvíle.

Šéf americké špionážní agentury CIA William Burns (který navíc byl i velvyslancem v Rusku) naopak den po Putinově návštěvě Teheránu spekulace o duševní či zdravotní kondici rozptyloval: „O zdraví prezidenta Putina koluje spousta fám, ale nakolik dokážeme říci, je až příliš zdráv,“ řekl reportérce NBC.

Sám Putin před dvěma lety přiznal, že o využívání záskoků z bezpečnostních důvodů před lety uvažoval, když mu takovou možnost nabízeli. „Ideu jakýchkoli dvojníků jsem opustil,“ cituje ho The Sun.

22:00
29. 11. 2023

Ukrajinští hackeři spolu s počítačovými experty ukrajinské tajné služby SBU pronikli na portál ruského ministerstva práce a sociální péče a podařilo se jim získat přístup k velkému počtu dokumentů.

Jsou mezi nimi údaje o „speciální vojenské operaci“, jak Moskva nazývá válku Ruska proti Ukrajině, osobní údaje ruských vojáků, hlášení ruskému prezidentovi či osvědčení o množství vydaných protéz. Mnoho informací se týká kolaborantů na okupovaných územích, uvedla dnes agentura Unian s odvoláním na nejmenovaný zdroj ze SBU.

Jako důkaz agentura zveřejnila kopie úředně vyhlížejících formulářů týkajících se „zástupce gubernátora“ Chersonské oblasti Vladimira Salda, „premiéra“ oblastní vlády Alexeje Alexejenka či šéfky penzijní správy Naděždy Plitničenkové. „SBU má mnoho nových dokumentů k prostudování,“ řekl zdroj, podle kterého se hackerům podařilo ukořistit 100 terabytů informací.

21:06
29. 11. 2023

Polský ministr zahraničí Szymon Szynkowski vel Senk nepřijede na zasedání OBSE do Skopje. Za důvod bojkotu uvedl stejně jako před ním zástupci Ukrajiny a trojice pobaltských zemí přítomnost šéfa ruské diplomacie Sergeje Lavrova.

Své rozhodnutí vysvětlil Szynkowski vel Senk tím, že Rusko je agresorský stát odpovědný za válečné zločiny, a kritizoval, že se ruský šéf diplomacie může účastnit schůzky organizace zaměřené na budování míru a bezpečnosti. „Sdílíme tento postoj; domníváme se, že přítomnost ruského ministra zahraničí u stolu organizace, která má budovat mír a bezpečnost v Evropě, nelze ignorovat,“ dodal.

20:00
29. 11. 2023
!

Unie autodopravců Slovenska (UNAS) dnes ohlásila časově neomezenou blokádu jediného hraničního přechodu Slovenska s Ukrajinou pro kamiony ve Vyšném Nemeckém.

Protest, který má začít v pátek odpoledne, zdůvodnili snahou o zrušení volného vstupu ukrajinských kamionů na přepravní trh Evropské unie. Současně chtějí podpořit své polské kolegy, kteří dříve v listopadu začali blokovat polsko-ukrajinskou hranici kvůli levné ukrajinské konkurenci. Větší slovenské sdružení silničních dopravců Česmad Slovakia už dříve uvedlo, že se do protestu na hranicích nezapojí.

Zobrazit celý online

Video  Autor Putinových projevů pro Blesk: Putin má několik slabin! A jeho zdraví se opravdu zhoršuje 
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud