Pátek 12. srpna 2022
Svátek slaví Klára, zítra Alena
Oblačno, déšť 25°C

Tvrdý úder Rusů na Slovjansk: Nejméně 6 mrtvých a 15 zraněných. Město je v plamenech

Aktualizováno -
3. července 2022
16:30
Autor: ČTK - 
3. července 2022
15:13

Východoukrajinské město Slovjansk dnes zasáhlo silné ostřelování z několika raketometů, při kterém zahynulo šest lidí a dalších 15 bylo zraněno. Podle agentury Reuters to uvedla mluvčí doněcké oblastní správy Tetjana Ihnatčenková.

„Je zde 15 požárů. Mnoho mrtvých a zraněných,“ řekl Ljach ve videu, které sdílel na komunikační platformě Telegram. Dodal, že šlo o nejsilnější ostřelování tohoto města v poslední době. Na videu jsou za Ljachem vidět obrovská oblaka dýmu, uvedla BBC.

Ihnatčenková ukrajinskému serveru Suspilne řekla, že útok si vyžádal šest mrtvých a 15 zraněných. Zopakovala také výzvu úřadů, aby obyvatelé tuto oblast opustili, protože frontová linie je od Slovjansku vzdálena jen několik kilometrů.

10:53
Dnes

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) v Karlových Varech bude fungovat i na podzim. Do regionu stále přichází několik desítek uprchlíků týdně, provoz agend v depozitáři krajské knihovny bude prozatím zachován, informoval ČTK hejtman Petr Kulhánek (za STAN). Kraj už na náklady spojené s uprchlickou vlnou dal přes 100 milionů korun.

10:44
Dnes

Odhady ruských bojových ztrát k 12. srpnu podle ukrajinských ozbrojených sil vyobrazené v grafice od ukrajinského ministerstva obrany.

 

10:36
Dnes

Policie v Bohumíně na Karvinsku se zabývá dvěma případy vloupání do vagonů s humanitární pomocí pro Ukrajinu. V jednom případě kriminalisté dopadli a obvinili tři muže. Ve druhém po pachatelích ještě pátrají. ČTK to dnes řekla mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková. 

Zobrazit celý online

Rusové dnes oznámili, že ovládli Lysyčansk a spolu s ním i celou Luhanskou oblast. Ukrajinské ministerstvo obrany dál trvá na tom, že Lysyčansk plně pod kontrolou ruských sil není. Podle agentury AP ale dobytí města otevírá cestu právě k postupu na Slovjansk v Doněcké oblasti.

Video  Putinovy válečné zločiny. Bude za ně skutečně odsouzen?  - Videohub
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa