Pondělí 8. srpna 2022
Svátek slaví Soběslav, zítra Roman
Polojasno 23°C

Epické selhání ruských vojáků: Vystřelili raketu, která se jim vrátila a vybouchla

Video se připravuje ...
Autor: Mii - 
25. června 2022
17:20

Ruská armáda od začátku války na Ukrajině sbírá jeden posměšek za druhým, že je nepřipravená a nevybavená. Teď má na Donbase spíše navrch, poslední virální video ale opět připomenulo, jak se ruským vojákům občas nedaří. Telegramový účet Kyiv Operative zveřejnil záznam, jak Rusové vystřelili raketu, která se ve vzduchu vrátila a vybouchla v místě, ze kterého letěla.

K události mělo podle ukrajinské agentury Ukrinform dojít ve městě Alčevsk v Luhanské oblasti na Donbase, kde nyní probíhají intenzivní boje. Ukrajinská média incident začala komentovat v pátek.

Podle nich šlo o raketu ruského vzdušného obranného systému, ve kterém došlo k chybě. Střela zvládla vystoupat na oblohu, aby zneškodnila přicházející ukrajinské letadlo, jenže v půlce své trasy se otočila a vrátila k místu výstřelu, kde explodovala. Alčevsk v tuto chvíli ovládají ruské jednotky, připomíná server Newsweek.

Ukrajinský server 24TV uvedl, že v důsledku výbuchu vypukl v nedalekých rezidenčních budovách požár. Tvrdí také, že jen o několik dní dříve, 19. června, se Rusové potýkali s podobným problémem – vystřelili raketu, která se krátce po vzletu rozpadla.

Ukrajinská médii nyní spekulují, zda ruský raketový systém v Alčevsku není sabotovaný, když zažívá tolik problémů.

21:55
7. 8. 2022

Drazí čtenáři, pro dnešek opět s online přenosem o válce na Ukrajině končíme, pokračovat budeme zítra ráno. Přejeme dobrou noc.

21:53
7. 8. 2022

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že potenciální vyjednávání mezi Ruskem a Ukrajinou se konat nebudou, pokud budou okupanti v okupovaných oblastech schvalovat protiprávní referenda.

21:30
7. 8. 2022

Ukrajina hlásí exploze v hned několika regionech země. Tři výbuchy zaznamenali například lidé ve Vinnycké oblasti, informoval list The Kyiv Independent.

Zobrazit celý online

Video se připravuje ...
Další videa