Sobota 25. června 2022
Svátek slaví Ivan, zítra Adriana
Polojasno, bouřka 28°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Rusko vyhraje, nebo přijde konec lidstva. Kremelská propaganda přitvrdila, Západ prý „zdechne“

Autor: tsv - 
24. května 2022
20:44

Šéfka ruské státní televize během vysílání naznačila možnost jaderného konfliktu mezi Ruskou federací a západními státy. Podle ní spory se Západem nikdy neskončí, a když federace nevyhraje, „skončí to špatně pro lidstvo“. Dále upozornila, že ruští občané by neměli toužit po západním vzdělání a naopak se radovat z toho, že na Západ necestovali, ani tam neposlali své děti. „My půjdeme do nebe a oni jednoduše zdechnou.“

Státní televize Rassija 1 opět šokovala, když vedoucí manažerka tamní zpravodajské televizní sítě RT Margarita Simonjanová ve vysílání naznačila nekonečný spor Ruska se Západem a možnost jaderné války. Federace podle ní nikdy nepřistoupí na mírová jednání a konec mezinárodního konfliktu nepřijde. Posluchačům během svého proslovu v pořadu řekla, ať si zvykají na nový život.

„Všichni věří tomu, že my prohrajeme a Západ vyhraje,“ pronesla Simonjanová. „Nerozumí tomu, že to není možné. Je to jednoduše nemožné, nikdy se to nestane. Buď vyhrajeme, nebo to skončí špatně pro celé lidstvo, žádná jiná cesta není.“ Tímto zdánlivě naznačila blížící se jaderný konflikt, ke kterému dojde, pokud v nejbližší době nezačnou selhávající ruské jednotky na Ukrajině vyhrávat.

„Myslím si, že je pravděpodobnější, že začne třetí světová válka,“ řekla v televizi. „Jak znám nás a našeho vůdce Vladimira Vladimiroviče Putina, ten nejméně uvěřitelný výsledek, že tohle všechno skončí jaderným útokem, se mi zdá víc pravděpodobný než jakýkoli jiný vývoj událostí. Je to, jak to je.“ Na její slova reagoval další moderátor: „Ale my půjdeme do nebe a oni jednoduše zdechnou.“ Slovem „oni“ odkazoval na občany západních znepřátelených zemí.

Budete rádi, že jste nejeli na Západ

„Když se lidé ptají, jak dlouho to ještě bude trvat, tedy naše izolace a konfrontace se Západem, vidím jen jedinou verzi událostí: Lidi, tohle je navěky. Zvykejte si na nový život,“ pokračovala.

„Odvážný nový svět“ podle ní Rusům nebude dovolovat cesty na Západ ani za vzděláním, izolace Ruska od zbytku světa se bude jen stupňovat a tamní občané by měli být vděční za to, že oni sami a ani jejich děti nebudou studovat v zahraničních institucích. Sama Simonjanová přitom vystudovala vysokou školu ve Spojených státech, upozornil server DailyMail.

„Ať už se stane cokoli a ať už se zachováme jakkoli, naše konfrontace s nimi přetrvá do konce našich životů,“ uzavřela Simonjanová.

Ruská státní média včetně mnohých televizních kanálů od začátku invaze plní roli mocného nástroje propagandy. Občanům prezentují zkreslené novinky a podávají nesprávné informace z první linie, lidé mohou být zároveň stíháni za šíření „západních lží“ a jít za to na několik let do vězení. Státní duma krátce po startu války rozšířila trestní zákoník mimo jiné o zákon, který všem občanům Ruska zakazuje v souvislosti s invazí používat slovo válka.

23:19
24. 6. 2022

Guvernér: V Doněcké oblasti bylo zabito 5 civilistů a 4 byli zraněni. 24. června Rusové zabili dva civilisty v Raihorodoku, dva ve Staré Karavaně a jednoho v Kostiantynivce, řekl guvernér Doněcké oblasti Pavlo Kyrylenko.

23:00
24. 6. 2022

Ruský poslanec vyhrožuje Londýnu bombardováním. Andrey Gurulyov, člen ruského parlamentu, řekl, že Londýn bude prvním městem, které bude bombardováno Ruskem, pokud blokáda Kaliningradské oblasti, ruské exklávy, povede k válce s NATO.

„První, kdo bude zasažen, bude Londýn. Je naprosto jasné, že hrozba pro svět pochází od Anglosasů,“ řekl v ruské národní televizi. Tvrdil také, že Rusko zničí vesmírné satelity NATO.

22:33
24. 6. 2022

Ukrajinská tajná služba SBU dnes oznámila, že rozbila síť agentů pracujících pro ruskou vojenskou zpravodajskou službu GRU, do níž byl zapojen také ukrajinský poslanec Andrij Derkač. Tohoto ukrajinského zákonodárce dříve USA obvinily, že se coby ruský agent vměšoval do předloňských amerických prezidentských voleb, a uvalily na něj sankce. Napsal o tom portál Ukrajinska pravda.

Derkač podle SBU vytvořil síť soukromých bezpečnostních firem, které měly pomáhat ruským silám ovládnout Ukrajinu po zahájení invaze v únoru letošního roku. SBU upřesnila, že se jí podařilo ruskou zpravodajskou síť rozbít na začátku současné války, když zadržela Derkačova poradce Ihora Kolesnikova. Poradce podle SBU uvedl, že Derkačovy firmy měly zajistit průjezd ruské vojenské techniky do ukrajinských měst.

Kompletní online

Video  Epicentrum - Jevhen Perebyjnis  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa