Středa 21. února 2024
Svátek slaví Lenka, zítra Petr
Oblačno, déšť 9°C

Centrem Prahy se nesly ukrajinské vlajky: „Děkujeme Česko,“ burácel průvod v tradičních krojích

Autor: luv - 
23. května 2022
14:17

V centru Prahy se o víkendu konal slavnostní průvod ukrajinských občanů. Do ulic vyšlo tisíce lidí oblečených v národních ukrajinských šatech a krojích. Smyslem pochodu bylo poděkování České republice za pomoc. V průvodu nechyběl ani velvyslanec Ukrajiny v ČR Jevhen Perebyjnis se svou rodinou. 

Slavnostní pochod tisíce lidí ve vyšívaných košilích začal u Karlova mostu a skončil na Václavském náměstí. 

 Děkujeme, Česko

Ukrajinci pochodem vyjádřili svou vděčnost široké veřejnosti, českému lidu, úřadům a každému dobrovolníkovi a pečujícímu člověku v České republice, který Ukrajincům pomáhal a dosud pomáhá. Po dobu celého průvodu lidé skandovali a vykřikovali hesla – „Sláva ozbrojeným silám Ukrajiny“ nebo „Děkujeme, Česko“.

K pochodu se připojil také velvyslanec Ukrajiny v ČR Jevhen Perebyjnis se svou rodinou. Vyslovil poděkování jménem všech Ukrajinců, dále zmínil, že Česká republika se stala jednou z prvních zemí, která poskytla zbraně Ukrajině pro obranu před ruskými armádami. Celá akce proběhla v poklidu.

11:14
Dnes

Zástupci zemí Evropské unie dnes odsouhlasili třináctý balík sankcí proti Rusku, který rozšiřuje sankční seznam o jména dvou stovek lidí, firem či institucí, které se podle unijní diplomacie nějakým způsobem podílejí na agresi proti Ukrajině. ČTK to potvrdily diplomatické zdroje. Sankce musí ještě formálně schválit členské státy, stane se tak písemnou procedurou v příštích dnech ideálně tak, aby balíček vstoupil v platnost u příležitosti druhého výročí zahájení ruské agrese proti Ukrajině, které připadá na sobotu.

10:36
Dnes

Francouzská potravinářská společnost Danone plánuje prodat své ruské aktivity podnikateli napojenému na Čečensko. S odkazem na své zdroje a zhlédnuté dokumenty to napsal britský deník Financial Times (FT). Nad podnikáním francouzské firmy převzala před sedmi měsíci kontrolu Moskva, a to na příkaz ruského prezidenta Vladimira Putina. Danone se chystá ve čtvrtek zveřejnit hospodářské výsledky, informace FT nechtěla firma komentovat.

10:17
Dnes

Během ukrajinského ústupu od Avdijivky na východě Ukrajiny mohly do zajetí padnout stovky ukrajinských vojáků, uvedl deník The New York Times (NYT) s odvoláním na nejmenované zdroje z řad vojáků a západních představitelů. Ukrajinské stažení od města přitom označil za chaotické. Pokud by se zajetí velkého množství ukrajinských vojáků potvrdilo, bylo by podle něj pro Ukrajinu značnou ztrátou.

Zobrazit celý online
Video  Blesk Podcast a Pastoral Brothers: Bůh je na Ukrajině, říkají faráři.  - Jiří Marek
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Video se připravuje ...
Další videa