Čtvrtek 7. července 2022
Svátek slaví Bohuslava, zítra Nora
Zataženo, déšť 19°C

Centrem Prahy se nesly ukrajinské vlajky: „Děkujeme Česko,“ burácel průvod v tradičních krojích

Autor: luv - 
23. května 2022
14:17

V centru Prahy se o víkendu konal slavnostní průvod ukrajinských občanů. Do ulic vyšlo tisíce lidí oblečených v národních ukrajinských šatech a krojích. Smyslem pochodu bylo poděkování České republice za pomoc. V průvodu nechyběl ani velvyslanec Ukrajiny v ČR Jevhen Perebyjnis se svou rodinou. 

Slavnostní pochod tisíce lidí ve vyšívaných košilích začal u Karlova mostu a skončil na Václavském náměstí. 

 Děkujeme, Česko

Ukrajinci pochodem vyjádřili svou vděčnost široké veřejnosti, českému lidu, úřadům a každému dobrovolníkovi a pečujícímu člověku v České republice, který Ukrajincům pomáhal a dosud pomáhá. Po dobu celého průvodu lidé skandovali a vykřikovali hesla – „Sláva ozbrojeným silám Ukrajiny“ nebo „Děkujeme, Česko“.

K pochodu se připojil také velvyslanec Ukrajiny v ČR Jevhen Perebyjnis se svou rodinou. Vyslovil poděkování jménem všech Ukrajinců, dále zmínil, že Česká republika se stala jednou z prvních zemí, která poskytla zbraně Ukrajině pro obranu před ruskými armádami. Celá akce proběhla v poklidu.

8:48
Dnes

Na Ukrajině už zemřelo 347 dětí a 646 jich bylo zraněno. 

8:43
Dnes

Kavárny amerického řetězce Starbucks v Rusku si možná koupí místní restauratér, zakladatel společnosti Pinskiy&Co Anton Pinsky. Informaci potvrdil jeden Pinskyho známý, on sám se nevyjádřil. Nový vlastník bude muset síť přejmenovat.

Pinsky nejspíš zabere většinu míst řetězce Starbucks a vybuduje vlastní řetězec městských kaváren. Uzavření obchodů je plánováno do konce července. Pinsky bude mít nájemní práva na všechny prostory kaváren Starbucks, avšak bez možnosti využití produktů a technologií americké společnosti.

Koupě pravděpodobně proběhla ve výrazné slevě, píše Ekonomická pravda.Největší světový řetězec kaváren Starbucks v květnu oznámil, že po téměř 15 letech provozu opouští ruský trh .

8:32
Dnes

Rusko nadále ztrácí ve válce na Ukrajině vojáky, jen za uplynulý den tam zemřelo asi 150 vojáků a zničeno bylo 8 protiletadlových raket, 3 dělostřelecké systémy a 3 UAV. Rusko už ztratilo celkem 36 650 vojáků a 3 797 bojových obrněných vozidel. 

Zobrazit celý online
Video  Blesk Podcast a Pastoral Brothers: Bůh je na Ukrajině, říkají faráři.  - Jiří Marek
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa