Neděle 26. června 2022
Svátek slaví Adriana, zítra Ladislav
Oblačno, bouřka 24°C

Osiřelý „Hačikó“ přes měsíc čeká na svou paničku: Tu zabili okupanti

Autor: rix - 
16. dubna 2022
14:13

Ukrajinu dojímá příběh pejska z Makarova, kterému už nikdo neřekne jinak, než Hačikó. Osiřelý mazlíček už měsíc čeká před domem na svou paničku Taťánu. Ta se ale nikdy nevrátí, zabili ji Čečenci spojení s ruskými okupanty.

Dobrovolníci se pokusili vzít chlupáče do útulku, ten ale striktně odmítal odejít. Naštěstí alespoň snědl jídlo, které mu tam lidé nosí. Dobrovolníci hledají pro pejska novou rodinu, která by s ním na místě setrvala a starala se o něj. 

Psa lidé na sociálních sítích pojmenovali Hačikó, v reakci na japonského mazlíčka, který byl naprosto oddán svému majiteli i po jeho smrti. Jeho osud se dočkal dvou filmových zpracování: Věrný pes Čiko z roku 1987 a upraveného hollywoodského Hačikó, příběh psa z roku 2009.

7:06
Dnes

První záběry z následků explozí v Kyjevě. 

6:20
Dnes
!

Dobré nedělní ráno, vážení čtenáři. Klidně nezačal den v ukrajinském hlavním městě Kyjev. 

Ve Ševčenkivské čtvrti se ozvalo několik explozí, uvedl starosta ukrajinské metropole Vitalij Kličko na sociální sítí Telegram. Na místo podle něj byli vysláni záchranáři. Doplnil, že další podrobnosti budou sděleny později. "Obyvatelé jsou zachraňováni a evakuováni ze dvou budov," poznamenal.

Agentura AFP s odkazem na své novináře píše, že se kolem 06:30 místního času (05:30 SELČ) ozvaly čtyři exploze. Zasažen podle ní byl obytný komplex nedaleko centra, což způsobilo požár.

22:36
25. 6. 2022

Děkujeme za pozornost, opět se s naším zpravodajstvím z Ukrajiny přihlásíme v neděli ráno.

Zobrazit celý online

Video  Ukrajinu čeká mohutný útok. Fiala o válce: Je to tragédie! A Vystrčil v Kyjevě  - Bára Horáková, Lukáš Červený, reuters
Video se připravuje ...

 

Video se připravuje ...
Další videa