Čtvrtek 7. prosince 2023
Svátek slaví Ambrož / Benjamín, zítra Květoslava
Oblačno, sněžení 0°C

Ukrajinský nejvyšší soudce Ivan Miščenko vyměnil talár za uniformu! O bojích informuje i na twitteru

Autor: pma - 
19. dubna 2022
05:00

Mnoho Ukrajinců počátkem války opustilo své pracovní povinnosti a přidali se do armády, která bojuje proti ruské agresi. Jedním z nich je i ukrajinský nejvyšší soudce Ivan Miščenko. Od začátku března tak namísto rozsudků rozdává rány okupantům.

Počátkem března se na webu Law Gazette objevila zpráva, že ukrajinský nejvyšší soudce Ivan Miščenko se připojil do ukrajinské armády, která bojuje proti ruským okupantům. Miščenko neváhal ani chvíli a namísto soudcovského taláru na sebe navlékl vojenskou uniformu a neprůstřelnou vestu. Odvezl svou rodinu z Kyjeva do bezpečí a záhy se do hlavního města sám vrátil, aby se přidal k armádě. „Nezáleží na tom, kdo je právník, kdo je žalobce, kdo je soudce – všichni jsme se spojili,“ prohlásil před nástupem na frontu.

Na svém profilu na Linkedinu zveřejnil fotografii vesty se speciální přezdívkou „Soudce Dredd“, kterou dostal od svých ukrajinských spolubojovníků. Soudce se také snaží být aktivní na twitteru, kde informuje své sledující o průběhu bojů na Ukrajině. A lidé ho na sociálních sítích velmi podporují. „Ani na okamžik si nemyslete, že americký lid nevidí válečné zločiny a genocidu spáchanou na Ukrajině. Stojíme pevně při vás!“ napsala k jedné ze soudcových fotografií uživatelka Fiona. „Opatrujte se a zůstaňte v bezpečí,“ komentoval nizozemský novinář Tom.

13:59
Dnes

Ruská tajná služba FSB se pokouší zasahovat do britské politiky kybernetickými útoky na přístroje politiků, novinářů a nevládních organizací. Podle agentury Reuters to dnes uvedlo britské ministerstvo zahraničí, které si kvůli tomu předvolalo ruského velvyslance a na dvě osoby uvalilo sankce.

11:57
Dnes

Spolupracovníci uvězněného opozičního předáka Alexeje Navalného zareagovali na vyhlášení termínu prezidentských voleb v Rusku spuštěním internetové kampaně, která má Rusy přesvědčit, aby hlasovali pro kohokoliv jiného a předvedli, že „Rusko už Putina nepotřebuje“.

11:20
Dnes

V dlouhodobém horizontu se počítá s tím, že Česko by mělo mít velvyslance v Rusku. Na tiskové konferenci po jednání nejvyšších ústavních činitelů o zahraniční politice to řekl prezident Petr Pavel. Jako první se podle něj nejspíš bude řešit post zástupce velvyslance.

Zobrazit celý online

Video  Boje na Ukrajině, příspěvky na ubytování uprchlíků a Tereza H. může do Česka!  - Bára Horáková, Lukáš Červený, Reuters
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud