Středa 29. března 2023
Svátek slaví Taťána, zítra Arnošt
Oblačno, sněžení 4°C

Rusové chystají nové provokace v Podněstří, varuje ukrajinské velení. A začal útok na východě

Aktualizováno -
11. dubna 2022
12:52
Autor: ČTK, swp - 
11. dubna 2022
09:17

Před možnými ruskými provokacemi na území separatistické proruské republiky Podněstří dnes varoval ukrajinský generální štáb, napsala agentura Unian. Ruská armáda zároveň pokračovala v ostřelování Luhanské a Doněcké oblasti, kde ukrajinské síly odrazily několik útoků a zničily ruské vybavení, informovala britská vojenská rozvědka.

Ukrajinský generální štáb v pravidelném ranním hlášení uvedl, že ruská vojska pokračují v přípravách na útok na severovýchod Ukrajiny, který zřejmě zahájí v nejbližších dnech.

23:23
28. 3. 2023

Vážení čtenáři, pro dnešek se s Vámi loučíme. Pokračovat budeme zase zítra v brzkých ranních hodinách. Přejeme Vám dobrou noc.

23:01
28. 3. 2023

Český olympijský výbor (ČOV) ani po dnešním doporučení Mezinárodního olympijského výboru (MOV) nezměnil postoj a trvá na zachování sankcí vůči Rusku a Bělorusku kvůli jejich agresi na Ukrajině. Za nepřijatelnou považuje i jejich účast v olympijských kvalifikacích. Stejný postoj při jednáních s MOV zastávali i zástupci dalších evropských a světových olympijských výborů, napsal ČOV ve vyjádření pro ČTK.

22:20
28. 3. 2023

Americká průzkumná bezpilotní letadla začala po nedávném incidentu se zapojením ruské stíhačky a amerického dronu MQ-9 Reaper létat dále od ukrajinského poloostrova Krym, který v roce 2014 v rozporu s mezinárodním právem anektovalo Rusko. Rozhodnutí létat jižněji nad Černým mořem přitom omezuje schopnost Američanů shromažďovat zpravodajské informace o ruské invazi na Ukrajinu, napsala dnes stanice CNN s odvoláním na nejmenovaný vysoce postavený zdroj z americké armády.

Zobrazit celý online

„Je pravděpodobné, že nepřítel bude pokračovat v cílených útocích na infrastrukturu ve snaze narušit dodávky do válečných oblastí,“ dodal generální štáb.

Nejnovější ruská ofenziva na východě Donbasu už v podstatě začala, řekl dnes podle stanice CNN poradce ukrajinského ministra vnitra Vadym Denysenko.

„Musíme chápat, že to nebude opakování 24. února, kdy začaly vzdušné útoky a výbuchy a řekli jsme, že začala válka. Velká ofenziva de facto už začala,“ varoval poradce, který zopakoval, že Rusové shromažďují síly a vybavení v Luhanské a Doněcké oblasti.

„Je pravděpodobné, že nepřítel bude pokračovat v cílených útocích na infrastrukturu ve snaze narušit dodávky do válečných oblastí,“ dodal generální štáb.

Video  Osamocený ukrajinský tank dokázal zničit několik ruských obrněných vozidel u města Nova Basan.  - Twitter
Video se připravuje ...

„Ukrajinské síly odrazily několik útoků, což vedlo ke zničení ruských tanků, vozidel a dělostřeleckého vybavení,“ uvedla britská vojenská rozvědka.

Na Twitteru napsala, že kvůli dřívějšímu použití zakázané munice s fosforem v Doněcké oblasti ruskými jednotkami roste riziko použití stejných zbraní také v obléhaném Mariupolu.

Video se připravuje ...
Další videa