Pátek 2. června 2023
Svátek slaví Jarmil, zítra Tamara
Polojasno 23°C

Je libo Zelenského jako LEGO? Figurka se dala koupit za slušnou sumičku

Autor: rc - 
20. března 2022
16:34

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (44) se stal hrdinou nejen pro Ukrajince, ale i pro lidi z celého světa. Náhlý nárůst popularity bývalého herce potvrdila i americká společnost, která uvedla na trh figurku Zelenského z kostiček stavebnice LEGO. A hračka šla okamžitě na dračku! Výtěžek z prodeje figurek Zelenského šel na pomoc Ukrajině.

Pomoci Ukrajině se rozhodla americká firma Citizen Brick, která začala prodávat LEGO figurky designované v podobě prezidenta Volodymyra Zelenského. Lídr Ukrajiny je obdivován za neuvěřitelné odhodlání a sílu bránit svou rodnou zemi před Ruskem.

Hračka se prodávala za 76 liber(cca 2 234 Kč) a jen se po ní zaprášilo. Firma na trh uvedla i malé Molotovovy koktejly, jak zmínil deník Daily Mail. Napodobeniny na Ukrajině oblíbených podomácku vyrobených výbušných lahví se prodávaly za 7,60 liber (cca 223 Kč). I o ně byl velký zájem.

Výtěžek z prodeje šel charitativní organizaci, která pomáhá na Ukrajině a poslala do země 30 tun lékařské pomoci. Společnost Citizen Brick nemá nic společného see známou firmou LEGO, jak gigant sídlící v Dánsku uvedl. „Tato iniciativa nemá absolutně nic společného s LEGO Group. Je to práce nezávislého prodejce, který nemá žádné spojení se společností,“ zdůraznila dánská firma.

20:22
Dnes

Šéf Wagnerovců (ale též tzv. trollí fabriky či konglomerátu Concord) Jevgenij Prigožin se na Telegramu pochlubil, jaký dárek dostal ke včerejším 62. narozeninám od zaměstnanců. Palice (perlík) se stala krutým symbolem Wagnerovců, který používají jak k mučení a vraždění, tak k černému humoru a propagandě. Dáreček - těžítko? - ho používá ke zdemolování Bachmutu.

Vedle toho ale na Telegramu Prigožin píše o další eskalaci napětí mezi Wagnerovci a ministerstvem obrany. Na žoldnéře, kteří se stahují z prakticky dobytého Bachmutu a přenechávají pozice regulérní armádě, prý cestou čekala přinejmenším desítka silných výbušných pastí. „Nebylo nutné tyto nálože pokládat za účelem odstrašení nepřítele, protože se nachází v týlové oblasti. Proto se můžeme domnívat, že tyto nálože byly určeny k setkání s postupujícími jednotkami ČVK Wagner,“ soudí oligarcha. Nástrahy prý objevili a vyšetřují se, nikdo nebyl zraněn.

20:06
Dnes

Po čtvrtečním neštěstí, kdy před zamčeným krytem v Kyjevě zabilo ruské bombardování tři lidi, úřady nelení. „Dostal jsem příkaz od Volodymyra Zelenského, abych zkontroloval stav a dostupnost krytů ve všech ukrajinských obcích,“ tweetuje ministr vnitra Ihor Klymenko. „Uděláme to okamžitě. Státní služba Ukrajiny pro mimořádné situace a Národní policie Ukrajiny již v průběhu dne provádějí příslušné kontroly.“

19:06
Dnes

Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že ofenzivu u Marjinky v Doněcké oblasti, u které se už několik měsíců soustředí jedny z nejtvrdších bojů na frontě, nyní vedou čečenské speciální jednotky rychlého nasazení Achmat. Agentura Reuters k tomu poznamenala, že čečenské síly jsou spolu s žoldnéry ze soukromé Wagnerovy skupiny „jedněmi z hlavních hybných sil“ ruské ofenzivy na Ukrajině.

Zobrazit celý online

VIDEO: Jednání premiéra Fialy s ukrajinským prezidentem Zelenským

Video  Jednání premiéra Fialy s ukrajinským prezidentem Zelenským  - reprofoto FB Volodymyr Zelenskyj
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa