Úterý 28. května 2024
Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián
Oblačno, bouřka 21°C

Na obytné domy padají půltunové bomby: Dělejte něco, vyzývá svět ukrajinský ministr zahraničí

Autor: pma - 
10. března 2022
19:23

Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba (40) sdílel na sociální síti fotografii neodpálené střely, která přistála na obytný dům v Černihivu. Vyzval také západní státy, aby zastavily ruský teror a aby byla nad Ukrajinou zavedena bezletová zóna.

Mají více než půl tuny a dopadají na domy ukrajinských civilistů. To jsou bomby, které ruská armáda pálí na obytné budovy. Jednu takovou sdílel v neděli na twitteru ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. 

Umírají nevinní

„Tato strašlivá ruská bomba má přes 500 kilogramů a spadla na obytnou budovu v Černihivu. Nevybuchla. Ale mnoho dalších vybuchlo a zabilo nevinné muže, ženy a děti. Pomozte nám chránit naše lidi před ruskými barbary! Pomozte nám zavřít nebe. Poskytněte nám bojová letadla. Udělejte něco!“ apeluje na twitteru ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba.

Od začátku ruské invaze na Ukrajinu zemřely tisíce ukrajinských civilistů, mezi nimiž byly i děti. Jediné, co by dle Kuleby a prezidenta Volodymyra Zelenského mohlo alespoň trochu pomoci, by bylo uzavření ukrajinského vzdušného prostoru a dodání bojových letadel na Ukrajinu.

Video  Kyjev se připravuje na útok, USA na záchranu prezidenta a protesty sílí.  - Bára Horáková, Lukáš Červený, Reuters
Video se připravuje ...

22:01
Dnes

Vážení čtenáři, pro dnešek se s vámi loučíme. Pokračovat budeme zase zítra v brzkých ranních hodinách. Přejeme vám dobrou noc.

21:52
Dnes

Lídři pěti zemí Evropské unie dnes ve společném prohlášení potvrdili v Praze závazek pokračovat ve vojenské podpoře Ukrajiny, která vede boj proti ruské agresi. Podle závěrů schůzky, kterou svolal premiér Petr Fials „pozorně vyslechli výzvu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského ke zvýšení a urychlení podpory, zejména pokud jde o munici a protivzdušnou obranu, které jsou životně důležité pro ochranu obyvatel Ukrajiny, měst a kritické infrastruktury, jakož i na bojištích“.

21:31
Dnes

Odpovědnost posílit obranyschopnost Ukrajiny je nyní na Západu, řekl před dnešní pracovní večeří některých evropských státníků v Praze polský prezident Andrzej Duda. Podle Dudy i dánské premiérky Mette Frederiksenové by mohly situaci na frontě změnit dodávky z české muniční iniciativy. Vybrané peníze by měly stačit na půl milionu kusů dělostřelecké munice do konce roku, řekla Frederiksenová. Lotyšská premiérka Evika Siliňová na iniciativu přislíbila deset milionů eur (246 milionů korun).

Zobrazit celý online

Video se připravuje ...
Další videa