Rakousko pochválilo bulharský plot proti uprchlíkům: „Je nutné být vděčný”

12. 3. 2016
20:07

Bulharský plot na hranicích s Tureckem v sobotu navštívili a ocenili rakouští ministři vnitra Johanna Miklová-Leitnerová a obrany Hans Peter Doskozil. Podle informací médií také potvrdili, že Rakousko je připraveno Bulharsku pomoci při ochraně hranic, a to jak lidmi, tak technickým vybavením.

„Je nutné být Bulharsku evropsky vděčný,” pochválil podle agentury APA Doskozil bulharskou vládu za to, že včas začala s budováním hraničního plotu s cílem omezit pronikání běženců na své území. Tento krok zablokoval další možný směr migrační vlny do západní Evropy.

Bulharsko-turecká pozemní hranice je dlouhá 220 kilometrů. V současné době Bulhaři pracují na prodloužení stávají hraniční bariéry z 92 kilometrů na 160. Místy zdvojený plot je vysoký 3,5 metru a je opatřený ostnatým drátem. Některé úseky sledují i kamery.

Miklová-Leitnerová na závěr jednodenní návštěvy zdůraznila, že ochrana vnějších hranic Evropské unie je společným zájmem. Kdyby Bulhaři nezačali plot stavět včas, mohly vést migrační trasy i jinudy, dodala podle APA. Doskozil se v této souvislosti vyslovil pro „masivní podporu” zemím, které leží na vnější hranici EU, „protože zajišťují hranice pro celou Evropu”.

1080p 720p 360p
Další videa