Pondělí 14. června 2021
Svátek slaví Roland, zítra Vít
Jasno 23°C

Ovčáček navrhl uprchlický rychlotest. Chce migranty zkoušet z názoru na Izrael

Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček se symboly židovství (vlevo) a islámu
Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček se symboly židovství (vlevo) a islámu  (Autor: Blesk - Zbyněk Pecák, Ladislav Křivan a Jarmila Hluchá a Wikipedia)
Autor: kal - 
28. prosince 2015
21:40

Prezident Miloš Zeman ve vánočním poselství vzkázal národu, že tato země není pro všechny. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček myšlenku svého pána nyní rozvinul. Na Facebooku navrhl klíč, podle kterého by se mohl omezit příliv migrantů jedinou otázkou.

„Závěrem svého vánočního poselství bych vám chtěl říci dvě závěrečné věty. Tahle země je naše. A tahle země není a ani nemůže být pro všechny,“ vzkázal prezident Zeman lidem z televizních obrazovek 26. prosince.

Video Vánoční poselství Miloše Zemana: „Tahle země není pro všechny!“ - TV Nova

Jiří Ovčáček nyní přišel se sítem, jež rozdělí uprchlíky na ty, které má Evropa přijmout a ke kterým se má naopak postavit zády. „Jak omezit příliv migrantů do Evropy? Stačí jedna povinná otázka při žádosti o registraci: Podporujete existenci Státu Izrael? ANO/NE,“ napsal mluvčí prezidenta na svůj Facebook.

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček navrhuje zkoušet uprchlíky z názoru na existenci Státu Izrael. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček navrhuje zkoušet uprchlíky z názoru na existenci Státu Izrael. | Facebook Jiřího Ovčáčka

Stát Izrael je od svého založení v květnu 1948 trnem v oku celému arabskému světu, ze kterého míří do Evropy největší proud uprchlíků. Nejviditelnější je letitý konflikt s Palestinci, kteří také usilují o vlastní stát – a mnohdy také o zničení Izraele.

Anketa
Pomohl by Ovčáčkův rychlotest omezit příliv migrantů?
počet hlasujících: 444
Anketa
Pomohl by Ovčáčkův rychlotest omezit příliv migrantů?
Ano.
74 %
Ne.
26 %
počet hlasujících: 444

Ovčáčkova triviální otázka bohužel opomíjí fakt, že zrovna ve vztahu k izraelsko-palestinskému konfliktu není jednotná ani sama Evropa. Na jednu stranu se sice snaží být s Izraelci zadobře, na druhou stranu přeje řada zemí klidné místo pro život i Palestincům.

Daleko výraznějším problémem rychlotestu je ale fakt, že Evropa především na svých jižních okrajích selhává v jakékoli registraci migrantů mířících dovnitř kontinentu. Natož aby jim pokládala obdobné otázky.

Další videa