Horor v německém vlaku: Uprchlík napadl policisty a sápal se po zbrani

Autor: lm - 
7. prosince 2015
16:21

Cestující na palubě německého vlaku si prožili hororovou chvilku. Třiadvacetiletý uprchlík z Maroka napadl policisty na hlavním nádraží v Osnabrücku na severovýchodě Německa. Prý přitom provolával Alláha a Islámský stát.

K incidentu došlo podle deníku Kreiszeitung v neděli krátce před šestou hodinou večer. Třiadvacetiletého migranta chtěli na nádraží v Osnabrücku zkontrolovat policisté. V momentě, kdy požádali o jeho doklady, ale začal být agresivní a napadl je. Přitom křičel v arabštině „Alláhu akbar“ a „Islámský stát“.

Mladík nejdříve napadl 44letou strážnici a poté začal hlava nehlava kopat do jejího 53letého kolegy. Na pomoc jim museli přispěchat další policisté, kterým se až s pomocí pepřového spreje podařilo muže zpacifikovat a nasadit mu pouta. Ani pak ale nebyl klid. Po cestě na stanici muž na úředníky plival a pokusil se policistovi vytrhnout služební zbraň.

Čtyřiačtyřicetiletá policistka má po napadení vážně poraněné koleno, jejího kolegu museli dokonce hospitalizovat se zlomeným žebrem a pokousanou rukou. Další policista potřeboval ošetření kvůli výronu zápěstí.

Muže odvezli policisté do nemocnice, kde mu s velkými obtížemi odebrali krevní vzorek. Vyšetřovatelé uvedli, že podle jejich zjištění Maročan neměl žádné vazby na ISIS. V Německu je Maročan prý registrován jako žadatel o azyl.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Další videa
Články odjinud