Neděle 25. února 2024
Svátek slaví Liliana, zítra Dorota
Zataženo, déšť 8°C

Kamioňák najížděl ve Francii do uprchlíků. „Šlápni na plyn,“ fandí mu Maďaři

Autor: kle - 
3. prosince 2015
15:30

Sprostě nadává a vzápětí i najíždí do uprchlíků nedaleko francouzského přístavu Calais. S takovým videem se pochlubil maďarský řidič kamionu, muž přitom tvrdí, že nešlo o nebezpečnou jízdu. Na jeho podporu vznikla i stránka na Facebooku, která si za týden našla více než 19 tisíc fanoušků, upozornil ve čtvrtek iDnes.cz.

Na YouTube se objevilo video maďarského řidiče Árpáda Levente Jeddiho, jak vulgárně nadává a uráží migranty čekající nedaleko Calais na možnost dostat se do Velké Británie. Později začal do lidí dokonce najíždět.

Video z kabiny řidiče:

Video Kamioňák najíždí na uprchlíky. Doma ho mají za hvězdu. - Youtube/Andras Horvat
Video se připravuje ...

Video získalo velké množství příznivců, řidič má vlastní stránku na Facebooku s tisícovkami fanoušků. Někteří z nich doplnili záběry z najíždění do lidí nápisem: „Staň se národním hrdinou, šlápni na plyn!

Jak server připomíná, řidičův čin nemá pouze příznivce. Politický aktivista István Tényii, který je členem vládnoucí strany premiéra Viktora Orbána, již podal na řidiče stížnost. „Místní úřady jsou samozřejmě zodpovědné za bezpečnost lidí na jejich silnicích. Na druhé straně jsou maďarské úřady zodpovědné za jakýkoli přestupek spáchaný řidičem, který je maďarským občanem,“ zdůvodnil svůj krok Tényi.

Šofér pracuje pro Slováky

Řidič se brání, že nikoho neohrožoval a že kritici chtějí zničit jeho živobytí. „Z jakého důvodu chtějí zničit život člověka, který se snažil chránit vlastní život před kriminálníky? Dokážu – i za pomoci vyšetřovatele silničního provozu – že nešlo o nebezpečnou jízdu,“ tvrdí řidič na Facebooku. „Otázkou není, koho jsem na silnici ohrožoval. Nikoho. To místo je spíše jako válečná zóna,“ dodal.

Řidič pracuje podle listu Guardian pro slovenskou dopravní společnost Dabeda se sídlem v Bratislavě. Majitel firmy již prohlásil, že se bude videosnímkem zabývat, až se řidič vrátí z cesty. „Samozřejmě nemohu dovolit, aby se tohle dělo. Jestli používá můj kamion k tomu, aby urážel lidi, nemá to povolené,“ prohlásil majitel.

Fotografie z jízdy:


Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině