Němečtí uprchlíci se vysmívají policii! Na internetu se chlubí ukradenými věcmi

Autor: lm - 
15. října 2015
20:00

To je tedy vděčnost! Uprchlíci v Německu si dělají srandu z policie a na sociálních sítích se chlubí tím, jak okrádají pracující občany. Navíc jim za to nic nehrozí! Proč?

Mladiství kapsáři, nebo také klau-kids (dětští zlodějíčci), jak jim přezdívají německá média, se na internetu bezostyšně chlubí svým lupem, a přesto jim nic nehrozí. Odhaduje se, že jen v Berlíně jich operuje asi 150. Většina jich pochází ze severní Afriky a východní Evropy a mnoho z nich navíc stále čeká na vyřízení žádosti o azyl. K překvapení všech ale jejich dosavadní zločinecká kariéra nijak azylové řízení neovlivní. Podle německých zákonů jsou totiž nezletilí.

„Je nepochopitelné, že tito sérioví pachatelé nesedí ve vyšetřovací vazbě,“ zlobí se šéf policejní odborové organizace Bodo Pflazgraf. Jenže policisté často neznají pravá jména pachatelů ani místo jejich pobytu. Navíc prý většinou také chybí svědci, kteří by pachatele kapesních krádeží usvědčili. „Z právního hlediska musíme mít velmi silné podezření. Proto jsou případy kapesních krádeží velmi obtížné,“ vysvětlil mluvčí berlínského státního zástupce Martin Steltner.

I kdyby jim byly krádeže prokázány, stejně v zemi nejspíš zůstanou. Podle německých zákonů může být cizí státní příslušník vyhoštěn, pouze pokud byl odsouzen k odnětí svobody na déle než tři roky. Záleží i na tom, zda je dospělý, či nezletilý.

Podle oficiální prognózy by letos do Německa mělo přijít osm set tisíc žadatelů o azyl. Objevily se ale i neoficiální odhady, podle kterých uprchlíků přijde až 1,5 milionu.

kiwi65 ( 15. října 2015 20:42 )

 Však si je sama východoněmecká pionýrka pozvala tak co řeší?Co chtěli ať si vyžerou a nehází to na ostatní.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud