Úterý 5. prosince 2023
Svátek slaví Jitka, zítra Mikuláš
Oblačno -4°C

Klaus se pustil do Merkelové: S uprchlíky odvádí Evropě medvědí službu

Václav Klaus opět kritizoval Angelu Merkelovou kvůli uprchlíkům
Václav Klaus opět kritizoval Angelu Merkelovou kvůli uprchlíkům  (Autor: Foto Blesk - Ladislav Křivan, Reuters)
Autor: ČTK, simao - 
21. září 2015
13:53

Je autorem petice proti imigrantům, kterou Karel Schwarzenberg označil za „hnus“. Exprezident Václav Klaus se nyní k uprchlické krizi vyjádřil i pro německý list. Navezl se pro změnu do kancléřky Angely Merkelové či prezidenta Gaucka. Prý Evropě odvádí medvědí službu.

Prohlášení evropských politiků, jako jsou německá kancléřka Angela Merkelová či německý prezident Joachim Gauck, že migranti budou moci v Evropě žít, nejsou humanitárním gestem, ale medvědí službou pro Evropu. V aktuálním komentáři zveřejněném na portálu německého listu Die Welt to napsal někdejší český prezident Václav Klaus.

„Mám hluboké obavy o budoucnost Evropy. O nic menšího nejde,“ uvedl Klaus, který tvrdí, že Němci a Evropa nemohou počítat s bezproblémovým začleněním migrantů do společnosti.

„Je známo, že základní vzory chování si každý člověk osvojuje v mládí, nejdůležitějším tvárným prvkem je většinou rodina,“ připomenul. „Je proto možné, že zastánci masového přistěhovalectví věří na moc převýchovy, manipulace a indoktrinace, že sní o stvoření nového člověka, který bude podle jejich představ formován zcela v duchu tradice geniální knihy Konec civilizace Aldouse Huxleyho,“ napsal Klaus s odkazem na antiutopistický román, ve kterém je geneticky a psychologicky předem určeno postavení každého jedince.

Klaus se rovněž podivuje nad tím, že politici vůbec neřeší, jak současnou migrační vlnu zastavit, a věnují se jen tomu, jak nově příchozí přivítat, zaopatřit a přislíbit jim lepší život. „Proč to tomu tak je?“ ptá se Klaus.

V odpovědi se pak odvolává na názor svého kolegy a bývalého hradního kancléře Jiřího Weigla, že smyslem a cílem vítací politiky je snaha rozložit současné společnosti Evropy, na jejíž troskách by pak vznikla nová Evropa. „Samozřejmě bez nás, kteří jsme se současnou Evropou spokojeni,“ dodal Klaus s tím, že migranti by tak posloužili jako katalyzátor vzniku nového a vysněného evropského národa.

Český exprezident také tvrdí, že situace ve vlastech migrantů nedoznává v současnosti žádných dramatických změn, které by vysvětlovaly masový příchod do Evropy. Jako příklad zmínil to, že 40 procent migrantů, kteří přišli do Bavorska o víkendu před dvěma týdny, pocházelo z Kosova. „A proč přišlo dalších 40 procent z Afghánistánu, kde ozbrojený konflikt v té či oné formě trvá již desetiletí?“ ptá se Klaus. V odpovědi uvádí, že migranti, kteří jsou jistě oprávněně frustrovaní situací doma, dostávají od nezodpovědných evropských politiků poselství, že zkrátka přijít mohou.

mandat ( 30. září 2015 11:17 )

Agresivni utecence poslat zpwet domu.Budou pokracovat dal,jsou to magori,ani si neuvedomuji, ze jsou ilegalne v cizi zeme a ze by se meli umet chovat.Tyhle se urcite neprizpusobi.A chci videt,jak budou reagovat,az Jim nekdo na socialce rekne, ze by meli jit pracovat.To bude mazec.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud