Krvavé tradice uprchlíku: V Evropě vyvolaly vlnu ženských obřízek

Tradici ženských obřízek si do Evropy přináší uprchlíci především ze subsaharské Afriky ale i Iráku a Jemenu (Ilustrační foto)  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: ČTK - 
22. června 2015
12:57

Více než 600 případů ženské obřízky zaznamenala britská policie za posledních sedm měsíců na území západoanglického hrabství West Midlands. Tradici mrzačení ženských pohlavních orgánů si udržují někteří migranti z Afriky, Iráku nebo Jemenu.

Podle zdravotnických a policejních statistik zahrnujících období od září 2014 do března 2015 prodělalo v hrabství, v němž leží mimo jiné města Birmingham nebo Coventry, ženskou obřízku 632 dívek. Za jedenáct měsíců roku 2014 přitom místní policie zaznamenala „jen“ 118 případů tohoto nelegálního zákroku.

Nově vytvořená regionální jednotka policie hrabství West Midlands by měla zajistit lepší koordinaci boje proti ženské obřízce, včetně zintenzivnění spolupráce vládních i nevládních organizací.

Ženská obřízka, při níž se odstraňují některé vnější části ženských pohlavních orgánů, je v Británii nelegální 30 let.

Nejčastěji se tento zákrok provádí ve státech subsaharské Afriky, ale také v Egyptě, Iráku nebo Jemenu. Tradice se ale udržuje právě i v některých společenstvích imigrantů na území Evropy.

Zákrok vychází z tradic a na rozdíl od rozšířeného omylu jej nevyžaduje žádné náboženství. Zákroku se více či méně dobrovolně podrobují nejenom muslimky, ale také křesťanky. Jeho provádění vychází z představy, že jde o nástroj kontroly nad ženskou sexualitou, avšak ženská obřízka nezřídka končí fyzickým i psychickým poškozením dívek a žen. Podle Světové zdravotnické organizace jich na celém světě trpí následky procedury asi 135 milionů.

junkiexl ( 22. června 2015 22:50 )

Ty obrizky ( amputace klitorisu,zasiti pochvy a jine roztomilosti) provadeji vyhradne zenske: vlastni matka nebo tety. Na you tube je k mani dokumentarni film o tomto tematu. Upozorneni: jen pro silne nervy!!!

covampotom ( 22. června 2015 22:09 )

Hm, tak to vypadá, že ty černý huby vůbec nelížou ?

1pravda1 ( 22. června 2015 16:09 )

Já říkám do prvního příznaku Eboly třeba v Itálii, a pak neuvěříme té rychlosti zavření hranic mezi zeměmi!

rockyshowman ( 22. června 2015 15:51 )

A těm kriplům co chtějí obřízky useknout mačetou koule vyřezat jazyk a poslat makat do galejí!!! Aď táhnou !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1395 ( 22. června 2015 15:42 )

Řešení je jednoduché zavedeme otrokářský systém a za chvíli tu nebude žádnej.Na tyhle vopice platí jen tvrdá ruka.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud