Zeman se bojí uprchlíků z muslimských zemí: Vyhodí mi do povětří Hrad!

Zeman se bojí uprchlíků z muslimských zemí: Vyhodí mi do povětří Hrad!  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK - 
15. května 2015
08:27

Uprchlíkům je podle prezidenta Miloše Zemana třeba pomáhat především na území jejich států, a ne je vozit jinam. „Podporuji imigrační politiku české vlády,“ řekl Zeman na setkání s občany Jeseníku. Česká vláda odmítá povinné kvóty pro přijímání migrantů a chce pomáhat uprchlíkům na základě svého suverénního rozhodnutí, nikoli podle mechanismů definovaných Evropskou unií. 

„Naprosto souhlasím s imigrační politikou naší vlády, která je založena na zásadě, že uprchlíkům je třeba pomáhat na jejich území, a nikoliv je vozit do zcela odlišného kulturního prostředí. Nehledě na to, že se mezi nimi mohou vyskytovat i džihádisté, kteří nám vyhodí do povětří Pražský hrad,“ uvedl Zeman.

Prezident podotkl, že výjimku učinil pouze v případě ukrajinských Čechů, za které se přimluvil. „Tam se jedná řádově o tisícovku lidí, kteří jsou ochotni a schopni pracovat a kteří nežádají sociální dávky. Myslím si, že taková imigrace je užitečná,“ řekl.

Evropská komise tento týden oznámila, že do konce května předloží návrh, jak kvůli nynější migrační vlně dočasně přerozdělovat uprchlíky uvnitř celé Evropské unie. Do konce měsíce také evropská exekutiva navrhne program, v jehož rámci bude moci za dva roky do unie legálně přesídlit ze třetích zemí 20 000 lidí, kteří jednoznačně potřebují mezinárodní ochranu. Návrh EK dnes Zeman nekomentoval.

Český podíl na programu přesídlení 20000 lidí ze třetích zemí do EU by podle podkladových materiálů Evropské komise měl být 2,63 procenta, tedy přes 520 lidí. Premiér Bohuslav Sobotka zdůraznil, že Česko chce pomáhat na základě dobrovolnosti a podle svých možností a kapacit. Jednotlivé vlády zemí EU podle Sobotky ví nejlépe, jaká je u nich situace. S takovým postojem půjde Česko i do jednání Evropské rady. Chce v něm hájit zájmy země a „principy zdravého rozumu“.

jarypadlo ( 15. května 2015 19:56 )

Tochadda-velmi chytrý a správný postřeh-souhlasím a jsem na stejné vlně.Máš u mě a asi i u jiných hodně

ivoadler ( 15. května 2015 18:31 )

Imigranti jsou problémem s Bruselem i bez něj. Že to je problém, to našemu prognostikovi nedošlo. Myslíš, že kdyby Brusel neusiloval o kvóty, tak bude po problému?

1912 ( 15. května 2015 17:46 )

tak se mi zdálo, že 14.5.2015 za obci Sněžníkem bylo vidět rumunské odstavené auto na silnici a domnívám se že pašují nebo odcizili auto nějací běženci a utekli do Německa lesem což za války v Jugoslávií to bylo běžné !!!

brugal ( 15. května 2015 13:03 )

Vyklidni se lopato,a zkus rozumně diskutovat.Každému došlo,že píši o Klausovi ... každému tedy zjevně ne,ale ty jsi výjimečný exemplář.

xiioma ( 15. května 2015 12:57 )

Touto reakcí jen dokazuješ svou malost a neschopnost rozumně diskutovat...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud