ONLINE: Autobus boural na Benešovsku! Sníh způsobuje potíže, napadne až 15 cm

Aktualizováno -
26. listopadu 2025
08:08
Autor: bhu, ČTK, simao - 
26. listopadu 2025
05:00

Napříč Českem přibývá nehod, na Benešovsku havaroval autobus. Meteorologové očekávají, že v regionech dnes může napadnout od 5 do 15 centimetrů nového  sněhu. Dění kolem počasí v Česku sledujeme na Blesk.cz online.

Nehoda autobusu na Benešovsku byla hlášená v 06:00. „Ve směru od Choratic na Xaver skončil autobus v poli na boku, cestovalo v něm 20 lidí,“ řekla ČTK krajská policejní mluvčí Michaela Richterová. „Jednoho lehce zraněného pacienta (ročník 2009) vezeme k dovyšetření do benešovské nemocnice,“ řekla ČTK mluvčí záchranné služby Monika Nováková.

V následujících dnech meteorologové očekávají další sněžení. Během středečního dne může podle výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) „místy nasněžit 10 až 20 centimetrů mokrého a těžkého sněhu, na severním a severozápadním návětří hor ojediněle i kolem 25 cm“.

Sledujte počasí na radaru Blesku

Odpoledne budou sněhové srážky nejintenzivnější, k večeru sněžení začne slábnout. Sněžit bude více či méně i mimo zmíněné oblasti.

Ve středu totiž počasí u nás ovlivní frontální rozhraní postupující jen zvolna k východu a po zadní straně tlakové níže postupující přes Slovensko nad Polsko k nám pronikne studený vzduch od severu, jak uvádí předpověď ČHMÚ.

Zejména ve vyšších vrstvách atmosféry se bude v dalších dnech tohoto týdne od jihozápadu postupně přesouvat tlaková výše – po její zadní straně k nám bude proudit teplejší vzduch.

Další potíže a nehody na silnicích

V Libereckém kraji sněží, silničáři od 06:00 uzavřeli pro nákladní dopravu nad 3,5 tuny úsek silnice I/10 z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska. Autobusy a osobní auta tudy projedou. „Apelujeme na řidiče nákladních vozidel, aby v době uzavírky využili alternativní trasu a nepokoušeli se projet uzavřeným úsekem,“ uvedl Ondřej Svoboda ze společnosti Silnice LK, která má komunikace v Libereckém kraji na starosti. Sněžení se objevuje v celém kraji, i na hlavních tazích leží zbytky rozbředlého sněhu a a mohou klouzat.

Silnice v Ústeckém kraji jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Silničáři mají veškerou techniku v terénu, uvedl dispečer Správy a údržby silnic Ústeckého kraje. Místy sněží nebo padá déšť se sněhem. Na horách se mohou podle meteorologů tvořit sněhové jazyky. Opatrní musí být i chodci. Policisté aktuálně řeší dvě nehody v Ústí nad Labem, v obou případech se střetla osobní vozidla. 

Jak bude?

  • Ve středu bude zataženo, ojediněle mlhy. Místy občasné sněžení, na severovýchodně četnější. V noci nejméně +1 až -3 stupně, nejvyšší denní teploty -2 až +2 stupně. Na horách v 1000 metrech teplota klesne i na -4 stupně. Foukat bude mírně od severozápadu až severu, 3 až 7 m/s.
  • Zejména na severovýchodě místy napadne až 5 až 15 centimetrů nového sněhu – na horách až 25 centimetrů – a večer se bude místy tvořit náledí.
  • Ve čtvrtek se očekává zataženo – ojediněle, na horách místy sněžení. Srážky budou postupně ustávat a od západu se bude i protrhávat oblačnost. Nejnižší noční teploty 0 až -4 stupně, nejvyšší denní teploty -1 až +4 stupně. Vítr bude západní až severozápadní, během dne se v Čechách promění na jihozápadní, 2 až 6 m/s – a k večeru zeslábne.

Česko zasypal sníh
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
10:36
24. 11. 2025

Hasiči dnes v Česku zasahovali už u 60 dopravních nehod, což je jinak průměr za celý den. Uvedli to po 09:30 na síti X. Situaci na silnicích od rána komplikuje sníh a někde také náledí. Hasiči proto varují, aby řidiči jezdili opatrně. Sněžit má podle meteorologů i v dalších dnech. Nehody se zatím obešly bez vážných následků.

Působí ale problémy v dopravě, a to včetně dálnic. Například na 11. kilometru D1 se srazila dodávka s osobním autem, na 45. km ve směru na Prahu dálnici uzavřelo vyprošťování kamionu. Kvůli nehodě dvou kamionů stojí také provoz na 117. kilometru D5 ve směru na Plzeň. Hasiči upozornili, že v případě nehody by měl řidič vypnout motor, obléci si reflexní vestu a označit místo nehody výstražným trojúhelníkem. „Hrozí-li požár nebo výbuch, nebo jde o hromadnou nehodu, ihned běžte do bezpečí, nejlépe za svodidla. Volejte 112,“ podotkli. Připomněli, že důležité je v kolonách vytvářet záchranářskou uličku.

10:20
24. 11. 2025

Problémy kvůli napadanému sněhu hlásí stále dálnice D1 ve středních Čechách. Řidiči ráno a dopoledne havarovali například na 11. či 66. kilometru ve směru na Prahu. Ve stejném směru na 45. kilometru se převrátilo nákladní auto, které převáželo sedm osobních vozidel. Dálnici bylo nutné kvůli jejich vyprošťování dočasně zavřít.

Na 66. kilometru po 5:00 havaroval kamion, který dostal smyk a zablokoval jeden jízdní pruh. Další nákladní auto najelo na 43. kilometru do svodidel, po 9:00 se na 11. kilometru ve směru na Prahu ještě srazila dodávka s osobním autem. „Řidič dodávky nedobrzdil a narazil zezadu do osobního vozidla. Bylo to bez zranění,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. 

09:59
24. 11. 2025

Silničáři na jižní Moravě varovali kvůli sněžení před kluzkou vozovkou. Problémy měly i některé autobusové linky. „Policie v souvislosti se sněžením eviduje zhruba 50 událostí, z toho zhruba 40 nehod,“ řekl policejní mluvčí Pavel Šváb. Nehody byly podle něj převážně bez zranění, pokud se zraněním, tak nebyla vážná.

Policie evidovala například i uvízlé nákladní vozy a autobusy. „Řidiče chceme upozornit, že bez zimní výbavy dnes rozhodně nemají vyjíždět. I mnohé komunikace ve větších městech jsou totiž stále pokryté vrstvou sněhu,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka. Doplnil, že ti, kteří zimní výbavu mají, nesmí zapomenout před vyjetím důkladně očistit své auto od sněhu. „Při jízdě po zasněžené nebo mokré vozovce počítejte s nižší adhezí pneumatik a přizpůsobte tomu rychlost i styl jízdy,“ upozornil mluvčí.

09:27
24. 11. 2025

Na silnicích v Královéhradeckém kraji přibývá dopravních nehod, většinou nejsou vážné. Hlavní silnici I/16 v Bernarticích mezi Trutnovem a česko-polským hraničním přechodem Královec–Lubawka ráno blokovaly kamiony. Kvůli ledovce uvázly kamiony také na silnici II/321 u obce Synkov–Slemeno na Rychnovsku. Několik kamionů uvázlo kvůli počasí také v kopci Babák ve směru od Jičína na Novou Paku na silnici I/16.

Na silnicích zůstává vrstva sněhu, hrozí také ledovka. Zvláště opatrní by měli být řidiči na horské silnici II/252 na Malou Úpu v Krkonoších, na které se drží sněhová vrstva ošetřená štěrkem. Sníh je i na vozovkách ve vyšších oblastech Orlických hor, například na silnici II/311 přes horské sedlo u Šerlichu, vyplynulo z informací silničářů.

08:53
24. 11. 2025

Hasiči v Plzeňském kraji od rána vyjíždějí k nehodám. Mezi obcí Kucíny a městem Přeštice skončilo auto mimo komunikaci na střeše. Na místě byla jedna zraněná osoba. „Zajistili jsme tepelný komfort a následně ji předali do péče zdravotnické záchranné službě,“ uvedl za krajské hasiče Michal Holeček. U obce Nový Dvůr skončilo vozidlo na boku mimo silnici, nehoda se obešla bez zranění. „Vozidlo se nám podařilo dostat zpět na kola a na komunikaci,“ popsal Michal Holeček. 

08:43
24. 11. 2025

Počasí dnes komplikuje dopravu na mnoha místech Středočeského kraje. Problémy hlásí například z dálnice D1. „Komplikace jsou aktuálně na 27. kilometru na Prahu, kde dálnice klouže, nákladní auta jsou ve všech pruzích a zablokovala dálnici,“ řekla policejní mluvčí Michaela Richterová. Zavřený je kvůli vyproštění havarovaných nákladních vozidel i exit 56 Soutice.

V regionu napadlo do rána od tří do pěti centimetrů sněhu. Policie eviduje desítky nehod po celém kraji, většinou bez zranění. „Auta jsou v příkopech nebo šlo o nedobrždění,“ doplnila mluvčí. Čerstvý sníh komplikuje situaci i ve veřejné dopravě, hlavně na severu a východě kraje. Některé spoje byly zrušené nebo mají omezený provoz.

08:33
24. 11. 2025

Provoz na silnicích v Olomouckém kraji komplikuje sněžení, na vozovce leží po ránu rozbředlý či ujetý sníh. Policie od rána v kraji vyjíždí k četným dopravním nehodám. V Olomouci na kluzké vozovce havaroval autobus MHD. „Stalo se to při zatáčení, kdy podjela zadní část autobusu. Nikdo nebyl zraněn,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Další nehoda na průtahu Olomoucí zkomplikovala provoz na příjzdových trasách do krajského města a přispěla k tvorbě dlouhých kolon. Nedaleko Šumperka ráno narazilo osobní vozidlo do stromu, u Horní Studénky na Šumpersku řidič najel s autem na pařez. U Smržic na Prostějovsku se srazila dvě osobní auta, nikdo nebyl zraněn. Dopravní nehoda se zraněním je hlášena ze silničního tahu z Olomouce do Tovačova.

08:12
24. 11. 2025

Sněžení dnes komplikuje ranní sjízdnost v Plzeňském kraji. Všechny silnice jsou sjízdné, řidiči by ale měli věnovat jízdě zvýšenou pozornost. Na několika místech se na mokrých vozovkách staly nehody, které komplikují provoz. Podle ŘSD například kvůli nehodě stál dočasně provoz na 117. kilometru dálnice D5 ve směru na Plzeň. Provoz je nyní obnoven jedním pruhem, tvoří se kolony.

Silnice jsou většinou mokré se zbytky rozbředlého sněhu po chemickém ošetření. Nehody se na mokrých vozovkách staly například u Plzně, ve Vejprnicích či u Horních Kozolup na Tachovsku. Silničáři vyjeli se sypači po celém kraji už před nedělní půlnocí. „V terénu máme od noci všechna auta, průběžně se projíždí všechny okruhy. V nížinách napadlo kolem jednoho centimetru, na horách na Šumavě, na Tachovsku a také v Brdech spadlo až kolem pěti centimetrů. Silnice jsou ale s opatrností všechny sjízdné,“ řekl zimní dispečer Správy a údržby silnic Plzeňského kraje Daniel Žižka.

08:06
24. 11. 2025

Čerstvý sníh a také mráz dnes ráno v Praze působily problémy v dopravě. Zastavil se provoz autobusů do Suchdola, kam silnice od Vltavy prudce stoupá. Kvůli zamrzlým výhybkám zhruba dvě hodiny nejezdily vlaky mezi Smíchovem a Radotínem. Vyplývá to z informací Pražské integrované dopravy (PID) a Českých drah.

„Od rána komplikuje dopravu v Praze i Středočeském kraji sníh. Problémy jsou hlavně na severu a východě. V Praze nejezdí autobusy na Suchdol,“ uvedla PID před 07:00 na sociální síti X. „Počítejte se zdržením. Některé problémové úseky v Praze už se daří postupně zprovozňovat,“ dodala.

08:05
24. 11. 2025

Rozbředlý sníh po chemickém ošetření na hlavních tazích nebo ujetá vrstva čerstvého sněhu na vedlejších silnicích dnes ráno komplikuje dopravu v Karlovarském kraji. V noci napadlo několik centimetrů sněhu a při teplotách okolo minus čtyř stupňů samovolně netaje, ale na silnicích zůstává. Už v noci ale na silnice vyrazily vozy silničářů, a tak jsou hlavní tahy sjízdné, byť s opatrností, vyplývá z aktuálních informací Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a krajských silničářů.

08:05
24. 11. 2025

Některé silnice ve Zlínském kraji nebyly dnes ráno podle policie sjízdné kvůli sněhu a ledu. Po 7:30 se však už otevřela páteřní silnice I/50 spojující region se Slovenskem, kterou u Bánova na Uherskohradišťsku ráno zablokoval uvízlý kamion. Po vyproštění vozu a ošetření vozovky je úsek opět průjezdný, uvedli po 07:30 policisté na síti X. Kvůli ledovce a sněhu byla ráno neprůjezdná silnice I/54 u Boršic u Blatnice na Uherskohradišťsku, vyplývá z aktuálních údajů zveřejněných Ředitelstvím silnic a dálnic ČR (ŘSD).

Video  Dagmar Honsová -Kdy byla nejsilnější ledovka?  - Bára Holá, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

robin driml ( 26. listopadu 2025 08:15 )

když vidíte opile, zfetované řidiče z ukrajiny, vubec se nedivím

Zobrazit celou diskusi