Pátek 24. května 2024
Svátek slaví Jana, zítra Viola
Oblačno, bouřka 20°C

Vodafone postihl výpadek služeb, nefungovalo volání, internet ani posílání SMS

Autor: ČTK - 
25. dubna 2024
10:44

Od dnešních 8 hodin od rána měli někteří zákazníci operátora Vodafone problémy se spojením. Nefungovalo jim volání, posílání SMS nebo mobilní internet. Mobilní síť Vodafonu se podařilo zprovoznit po 10. hodině. Důvodem problémů byl výpadek napájení datacentra operátora. ČTK to řekl mluvčí Ondřej Luštinec.

Hlasové i datové služby pro všechny naše zákazníky už fungují. Někteří zákazníci mohli mít dnes potíže, příčinou byl výpadek napájení našeho datacentra,“ uvedl Luštinec.

Operátor na síti X krátce po osmé hodině uvedl, že někteří zákazníci mohou mít potíže s mobilní sítí nebo s voláním na Linku péče o zákazníky *77.

Podle stránek Downdetector počet hlášených problémů dnes ráno narostl z nuly na zhruba 1800. Nejvíce si uživatelé stěžovali na chybějící signál a nedostupnost mobilního internetu.

Stává se...

Výpadky služeb postihují čas od času všechny operátory. Loni v dubnu měly problémy s dostupností služeb společnosti T-Mobile a O2. Vodafone patří do stejnojmenné globální skupiny. V Česku operátor poskytuje služby více než 4,5 milionu zákazníků. Zhruba čtyři miliony připadají na mobilní služby.

Vodafone dnes večer jako první vypne mobilní síť 3G Vodafone dnes večer jako první vypne mobilní síť 3G | Archiv Blesku

Kreveta ( 25. dubna 2024 11:27 )

Problém byl už včera kol 19 hodin kdy se mi nemohli dovolat. Byla jsem nedostupná. Ale jen podle hlášení Vodafone. Jinak normálně doma s telefonem.

Zobrazit celou diskusi