Úterý 5. prosince 2023
Svátek slaví Jitka, zítra Mikuláš
Zataženo, sněžení -2°C

Na post generálního ředitele ČT je 8 kandidátů: Kdo vyzve na souboj současného šéfa Dvořáka?

Aktualizováno -
19. dubna 2023
13:48
Autor: ČTK, red - 
19. dubna 2023
13:45

Do výběrového řízení na generálního ředitele České televize přišlo Radě ČT celkem osm platných přihlášek. Dalších pět kandidátů nesplnilo všechna předem stanovená kritéria a byli z výběru vyřazeni. Stávající šestiletý mandát vyprší generálnímu řediteli Petru Dvořákovi na konci letošního září. Během jednání rady to řekl její předseda Karel Novák. Dvořák byl na počátku dubna hostem pořadu Blesku Hráči.

Dvořák na funkci znovu kandiduje. Do řízení se přihlásili také ředitel brněnského studia ČT Jan Souček, bývalý zahraniční zpravodaj ČT Jiří František Potužník, bývalý šéf televize Prima Martin Konrád, kreativní producent v ČT Jan Štern a dále Pavel Hřídel, Ondřej Vrbík a Ondřej Cón.

Zúžený seznam pěti finalistů tendru chce rada sestavit na svém zasedání 17. května. Kandidáti, kteří postoupí do závěrečného kola výběrového řízení, budou pozváni na veřejné zasedání rady 7. června k osobní prezentaci svého projektu a k zodpovězení dotazů členů rady. Na základě souhrnu všech získaných informací Rada ČT následně rozhodne v tajném hlasování o vítězi výběrového řízení.

Podle podmínek výběru má uchazeč mimo jiné mít vysokoškolské vzdělání, manažerské a osobnostní předpoklady, znát aktivně jeden světový jazyk a mít negativní lustrační osvědčení. Součástí přihlášky musela být i koncepce rozvoje a fungování České televize po dobu funkčního období uchazeče v rozsahu pěti až deseti stran.

Video  Hráči: Generální ředitel ČT Dvořák o další kandidatuře, platcích za TV i Železném a Fridrichové  - Blesk Zprávy
Video se připravuje ...

Video  Mediální analytik o koncesionářských poplatcích: K navýšení asi dojde. Stávající model je přežitek  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

trintin ( 20. dubna 2023 14:22 )

Proti tomu lemplovi musí vyhrát kdokoliv, kdo nosí hodinky a dodrží vysílací časy. Dvořák může nastoupit u České dráhy, tam se na půlhodinu nehledí.

pindal ( 20. dubna 2023 00:17 )

Vůbec si nemyslím,že Dvořák je nejlepší,ale vzhledem k tomu jakou linii prosazuje a jeho dosavadní činnosti,si myslím,že jeho podpora bude vysoká.Byl by zázrak,kdyby se dostal do funkce někdo opravdu,pro náš národ.

Tara-Tara ( 19. dubna 2023 15:30 )

proč zase taková maškaráda...stejně je už rozhodnuto i se zvýšením poplatků

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud