Pondělí 15. dubna 2024
Svátek slaví Anastázie, zítra Irena
Oblačno 23°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Vdova po Kellnerovi žádá soud na Aljašce o prošetření tragické nehody: Chtějí zjistit pravdu

Aktualizováno -
2. dubna 2023
11:00
Autor: ČTK - 
2. dubna 2023
10:41

Podnikatelka Renáta Kellnerová s rodinou požádala soud na Aljašce o prošetření nehody, při níž v roce 2021 tragicky zahynul její manžel, miliardář Petr Kellner, a další čtyři lidé. ČTK o tom dnes v tiskovém prohlášení informovala investiční skupina PPF.

Vrtulník s Petrem Kellnerem, dvěma dalšími klienty a dvěma horskými vůdci předloni v březnu havaroval poblíž ledovce Knik krátce poté, co manévroval nad hřebenem. Stroj se následně svezl asi 150 metrů po svahu, kde zůstal ležet.

Z dřívější žaloby podané jediným přeživším nehody, Čechem Davidem Horváthem, vyplynulo, že Kellner zřejmě přežil havárii vrtulníku v horách na Aljašce, zemřel však při čekání na přílet záchranářů, který trval příliš dlouho kvůli selháním firmy, jež stroj provozovala.

Kellnerová chce prostřednictvím žaloby dosáhnout vyšetření případných pochybení letecké společnosti, která vrtulník provozovala, i možných selhání dalších subjektů, které se podílely na záchranných operacích, uvedla PPF.

Celé prohlášení Renáty Kllnerové s rodinou

"Renáta Kellnerová s rodinou žádá soud na Aljašce o prošetření nehody, při níž tragicky zahynul Petr Kellner a další čtyři lidé.

Renáta Kellnerová s rodinou nadále usiluje o to, aby došlo k důkladnému vyšetření nehody helikoptéry na Aljašce, při níž před dvěma lety tragicky zesnul její manžel Petr Kellner a další čtyři lidé.

Rodina Renáty Kellnerové chce prostřednictvím žaloby podané u aljašského soudu 24. března 2023 dosáhnout vyšetření případných pochybení letecké společnosti, která vrtulník provozovala, stejně jako možná selhání dalších subjektů, které se podílely na záchranných operacích. Podle dostupných svědectví byly záchranné jednotky na místo neštěstí povolány až několik hodin po havárii, a je tudíž evidentní, že některé osoby musely pochybit.

Rodina Renáty Kellnerové chtěla původně s právními kroky vyčkat až do vydání závěrečné zprávy amerických úřadů k okolnostem tragédie. Vyšetřování však ani po více než dvou letech není ukončeno. Vzhledem k tomu, že 27. března 2023 uplynula podle amerického práva dvouletá promlčecí lhůta pro podání občanskoprávních žalob, nezbylo rodině než urychleně konat."

Video  Jak zemřel Petr Kellner? Příčiny zřícení vrtulníku jsou nejasné  - Videohub
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině