Pátek 14. června 2024
Svátek slaví Roland, zítra Vít
Oblačno 20°C

Největší obchodník s ojetými vozy AURES Holdings slaví 30 let

21. června 2022
09:12
Prezentace klienta: Toto není redakční text. Redakce Blesku nezodpovídá za jeho obsah

Před 30 lety začala společnost AURES Holdings, provozovatel sítě autocenter AAA AUTO a Mototechna, nabízet motoristům ojeté vozy v České republice. Za dobu své existence obsloužila již 2,8 milionu zákazníků výkupu a prodeje a letos se přiblíží již třem milionům.

Během třiceti let firma rapidně rozšířila síť svých poboček na současných 60 v 5 zemích Evropy, kde zaměstnává celkem 2 800 lidí. Prostřednictvím značky Driverama společnost rozšířila svou působnost i do západní Evropy. Na oslavě s významnými obchodními partnery a nejdéle pracujícími zaměstnanci zároveň podpořila Dětskou dopravní nadaci dobročinnou dražbou obrazů osobností z kalendáře pro rok 2022. Během večera se vydražilo na podporu sirotků obětí dopravních nehod 90 000 korun.

Současná společnost AURES Holdings vznikla již před třiceti lety, kdy Australan Anthony James Denny přijel do Česka a položil základy dnešní značky AAA AUTO. Samotná „Áčka“ vznikla v devadesátých letech kvůli řazení firem v telefonních seznamech a katalozích firem podle abecedy. Marketingovou techniku se třemi „A“ v názvu později převzala řada jiných společností, jako například taxislužby, obchodníci s realitami nebo spotřebním zbožím. V roce 2012 AAA AUTO obnovilo prodej pod ikonickou českou značkou Mototechna. V loni prodejce pod značkou Driverama vstoupil na německý trh, kde nyní úspěšně on-line prodává a vykupuje zánovní automobily.

„Na začátku devadesátých let se pro českou společnost otevřely široké možnosti podnikání a s trochou šikovnosti se mohl téměř kdokoliv stát úspěšným podnikatelem. AAA AUTO mělo na svém začátku jen malou prodejní buňku, majitele a jednoho prodejce, kteří zákazníkům nabízeli auta doslova po jednotlivých kusech. Tenkrát se vše teprve rozvíjelo a například zřízení telefonní linky byl proces na několik měsíců, proto tehdejší majitel natáhl telefonní dráty ze sousedního domku a telefonní připojení si pronajímal od souseda. Nyní již není naše společnost jen prodejce ojetých automobilů s jednou malou provozovnou, ale moderní prodejce automobilů s šedesáti pobočkami v pěti zemích, který se stal inspirací pro nejednoho konkurenta. Automobily nejen vykupujeme a prodáváme, ale také pronajímáme. Zároveň vyvíjíme i software, který prodáváme do celého světa,” vysvětlila Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva skupiny AURES Holdings.

Ve čtvrtek 16. června společnost uspořádala pro své partnery i nejdéle pracující zaměstnance oslavu, které se zúčastnil i zakladatel AAA AUTO Anthony James Denny, partner současného majitele společnosti fondu Abris Capital Partners Wojcziech Lukawski nebo například ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela. Část společenského večera v Žofín garden, který moderoval Libor Bouček, byl věnovaný podpoře Dětské dopravní nadace, která podporuje děti, jež přišly v důsledku dopravní nehody o jednoho nebo oba rodiče či mají v důsledku nehody trvalé následky. „Děkuji všem partnerům i zaměstnancům, kteří se zapojili do dobročinné aukce, při níž se podařilo vybrat krásných devadesát tisíc korun na podporu dětí,“ poděkovala Topolová. Společnost v rámci oslav chystá ještě jednu velikou oslavu na konci roku pro své zaměstnance, a také tradiční zářijový ChampionÁÁÁt, při kterém se již po patnácté utkají mezi sebou zaměstnanecké týmy ve fotbale, nohejbalu a volejbalu.

Video  Tiskovka AAA  - Elmer Carvalho
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi