Úterý 26. října 2021
Svátek slaví Erik, zítra Šarlota
Oblačno 13°C

Maminky, zkontrolujte zásoby: V rýžové kaši Hami z Polska našla inspekce bakterie salmonely

Autor: ČTK - 
20. září 2021
16:45

Nemléčná rýžová kaše značky Hami může obsahoval bakterii Salmonella enteritidis, která způsobuje průjmové onemocnění salmonelózu, varuje Státní zemědělská potravinářská inspekce (SZPI). Bakterie našli v příslušné šarži slovenští kolegové, uvedl v tiskové zprávě mluvčí SZPI Pavel Kopřiva. Šarže se dostala i na český trh.

Výrobcem je polská společnosti Nutricia a jedná se o šarži s datem minimální trvanlivosti do 20. dubna 2022, balení má hmotnost 170 gramů. „Inspekce zjistila, že nevyhovující potravina se dostala na český trh. Dle dokumentace uvedenou šarži kontrolovaná osoba v ČR dodala následujícím odběratelům: Tesco, DM drogerie markt, Mall CZ, Tamda Foods, Rossmann, Velká Pecka, Alza, Globus a Malvel,“ uvedl Kopřiva. Inspekce doporučuje, aby nikdo tuto rýžovou kaši nejedl.

Stejně jako slovenští kolegové vložila i SZPI dodatečnou informaci do evropského systému rychlého varování pro potraviny a krmiva RASFF, čímž umožní došetření a přijetí opatření v zemi původu potraviny.

msml20 ( 20. září 2021 19:18 )

Tak radši koupím v Polsku nebo v Německu kvalitu, než u nás kšunty. Vnučka minulý týden koupila měsíc prošlý jogurt, plno jiných zkažených věcí v Lídlu, v Albertu atd.
Hlavně že Babiš to má čerstvoučké.

frantacizek ( 20. září 2021 16:56 )

tohle myslím kupuje kamarádka malé. Z Polska prostě vůbec nic, ji říkávám

Zobrazit celou diskusi
Další videa