Sobota 25. března 2023
Svátek slaví Marián, zítra Emanuel
Zataženo, déšť 16°C

Havárie autobusu s českými turisty z Itálie: V nemocnici zůstává poslední dovolenkář

V Německu havarova autobus s českými turisty vracejícími se z Itálie
V Německu havarova autobus s českými turisty vracejícími se z Itálie  (Autor: INT, Reprofoto BR24)
Autor: ČTK - 
22. srpna 2021
17:26

Po sobotní nehodě autobusu s českými turisty v Bavorsku zůstali v noci na dnešek čtyři zranění v německé nemocnici, tři z nich dnes cestovní kancelář Čedok převáží do Česka. Na přepravě čtvrtého zraněného člověka bude spolupracovat pojišťovna. ČTK to dnes sdělila mluvčí Čedoku Eva Němečková. Při nehodě autobusu, který turisty vezl z Itálie, utrpělo zranění 14 lidí.

Zbylé turisty, kterých v autobusu podle Čedoku bylo 34, cestovní kancelář převezla do Česka v sobotu odpoledne. „Pouze čtyři osoby zůstaly ještě v německé nemocnici. Tři z nich již nyní vezeme domů, jedna osoba bude převezena ve spolupráci s pojišťovnou,“ uvedla Němečková. Cestovní kancelář podle mluvčí věnuje maximální úsilí na zmírnění dopadu nehody na své klienty.

Nehoda se stala v sobotu krátce před 06:30 na dálnici A93 v dolnobavorském okrese Kelheim, jižně od města Řezno. V autobuse byli spolu s turisty podle Čedoku i dva řidiči a průvodkyně. Dolnobavorská policie uvedla, že čtyři lidé z autobusu utrpěli těžká zranění. Šlo o dvě ženy ve věku 21 a 47 let a dva muže ve věku 48 a 52 let.

Příčina nehody zatím podle mluvčího dolnobavorské policie není známá, na nehodě se ale nepodílelo jiné vozidlo. Autobus, který řídil 57letý Čech, sjel z krajnice a převrátil se na bok poté, co se při sjezdu z dálnice rozkymácel.

Škodu policie odhadla na 100.000 eur (téměř 2,6 milionu Kč). Řidič zranění neutrpěl. České ministerstvo zahraničí uvedlo, že „jednou z možných příčin mohl být mikrospánek“.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa