Sobota 12. června 2021
Svátek slaví Antonie, zítra Antonín
Oblačno, bouřka 25°C

Kriminál Janouška ohrožuje na životě, tvrdí lékaři. A ven má chodit jen s helmou

Autor: tsv - 
12. května 2021
10:00

Lobbista Roman Janoušek odsouzený za úmyslné ublížení na zdraví na 4,5 roku vězení se nadále vyhýbá výkonu trestu. Krajský soud v Brně rozhodl o jeho opakovaném odložení na základě lékařské zprávy, podle které pro odsouzeného představuje trest vězení ohrožení života, uvedl web Seznam Zprávy

„Ošetřující lékař uzavřel, že z neurologického-epileptologického hlediska považuje s přihlédnutím k současnému zdravotnímu stavu a očekávanému následnému vývoji nemoci odsouzeného nástup do výkonu trestu za extrémně rizikový s přímým ohrožením života pacienta,“ četl soud podle webu Seznam Zprávy z jedné z lékařských zpráv, podle které musí Janoušek mimo jiné venku nosit helmu a vyžaduje celodenní asistenci.

Fotografie zveřejněné webem Seznam Zprávy na přelomu roku 2019 a 2020 však ukazují Janouška při rekreaci v horách, kdy se pohyboval venku pouze s čepicí či bez jakékoli pokrývky hlavy. Na snímcích kráčí bez pomoci francouzské hole, kterou lékařské zprávy označily v jeho případě za nutnost, a táhne za sebou sáně bez známky problému.

Roman Janoušek byl odsouzen za úmyslnou srážku ženy při jízdě autem v Praze v roce 2012. Byl mu přidělen trest vězení na dobu 4,5 roku za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. Výkon trestu měl nastoupit v listopadu roku 2014, Janoušek však vězení opustil v březnu roku 2016 a odseděl si pouhý rok a čtvrt. Výkon trestu za pomoci lékařských zpráv opakovaně přerušil.

marlen52 ( 12. května 2021 16:06 )

proč nedají na druhý názor já kdybych chtěla žádat o invalidní důchod tak lítam od čerta k ďáblu a tady dají na názor jednoho doktora a vůbec ve vězení lékař je nevidím důvod proč by nemohl nastoupit. A jestlipak má helmu když jezdí na kole plave v moři a lyžuje.

bullshit ( 12. května 2021 15:13 )

Mafie má teď jiného pána, ne ODS. To jsi nějak zaspal dobu trkici...

reporter ( 12. května 2021 14:27 )

Arogantní felčaři ve Vojenský nemocnici,stačila mi návštěva jen jednou.No pravda nejsem prezident ani chrchla. Co takhle radši nezávislou lékařskou zprávu.

abcdefghijkl ( 12. května 2021 14:20 )

U těchto lékařů by se měla udělat důkladná kontrola. I v účetnictví. To už smrdí kriminálním činem.

7vox7 ( 12. května 2021 13:48 )

No jo, nechal si vyrobit jizvu na palici, někdo ji má potetovanou, Janoušek si nechal udělat jizvu, papíry se vyrobí, tiskárna vytiskne cokoliv....a do škopku se mu nikdo kontrolně nepodívá!!! A ten může jachtit, lyžovat, řádit na kole....ale v kriminále by se mohl kopnout do palce u nohy...zřejmě

Zobrazit celou diskusi
Další videa