Sobota 12. června 2021
Svátek slaví Antonie, zítra Antonín
Oblačno, bouřka 25°C

Další investice realitního magnáta Radovana Vítka. Stavět má v Římě i na jihu Itálie

Autor: ČTK - 
8. května 2021
20:20

Český podnikatel v realitách Radovan Vítek chystá další investice v Itálii, a to především v Římě a na jihu země. Tvrdí to italský týdeník L'Espresso, který českému podnikateli věnoval obsáhlý článek. Realitní magnát se podle něj mimo jiné také snaží oživit plán výstavby městského stadionu v Římě. Vítkovo vyjádření se ČTK snaží získat. Jeho CPI Property Group obvykle chystané transakce nekomentuje.

Podle týdeníku se Vítkovy společnosti zaměřily na investice v Římě, kde sjednaly několik transakcí s místními developerskými společnostmi. Ty jsou často po zdlouhavé krizi italského realitního trhu velice zadlužené. Společnosti českého podnikatele projevily zájem také o projekty v oblasti cestovního ruchu v regionech na jihu země. Tam již Vítek několik investic realizoval, v roce 2019 například koupil za několik milionů eur luxusní hotelový areál Relais del Cardinale.

Poslední rozjednanou transakcí je akvizice zadlužené developerské společnosti Galeotti fondem Nova Re, ve které Vítek drží bezmála 90 procent kapitálu. Společnost má developerské projekty v Římě, v Boloni a také v Miláně, který je považován z developerského pohledu za nejperspektivnější italské město.

Podporu projektu stadionu AS Řím odvolal

Vítkovy společnosti se také snaží oživit projekt nového římského stadionu v oblasti Tor di Valle. Vítkova skupina získala v této periferní čtvrti pozemky v rámci transakce, jejímž cílem bylo převzít aktivity silně zadluženého římského developera Lucy Parnasiho.

Původně měl projekt zaštítit prvoligový fotbalový klub AS Řím, ten ale začátkem března svou podporu projektu odvolal. Podle informací, které zveřejnil tento týden deník La Repubblica, se Vítkovi zástupci sešli s majitelem druhého římského prvoligového klubu S.S. Lazio Claudiem Lotitem. Ten dosud preferoval výstavbu stadionu v jiné části italské metropole, kde jeho rodina vlastní pozemky. Podporu prvoligového klubu vyžaduje pro výstavbu tohoto druhu sportovní infrastruktury italský zákon.

Jak v úterý informoval web Seznam Zprávy, Vítek čelí v Itálii žalobě kvůli převzetí fondu Nova Re. S českým podnikatelem se soudí italsko-americký byznysmen Valter Mainetti. Mluvčí skupiny CPI Property Group tvrdí, že žaloba je neopodstatněná. Skupina počítá s dalším rozvojem fondu a navýšením jeho kapitálu. Při finanční operaci by mohli vstoupit do společnosti další podnikatelé. Mezi zájemci L'Espresso uvádí významný italský investiční fond DeA Capital.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa