Úterý 9. březen 2021
Svátek slaví Františka, zítra Viktorie
Zataženo 3°C

Další kolaps na horách: Turisté zablokovali cesty do Krušných hor. Parkují všude možně

Aktualizováno -
23. ledna 2021
16:20
Autor: ČTK - 
23. ledna 2021
15:25

Turisté mířící do Krušných hor dnes odpoledne zablokovali dvě silnice na Ústecku. Komunikace v obcích Petrovice a Telnice jsou dočasně uzavřeny. Zajistit se nyní musí průjezdnost. Informovala o tom krajská policie. Cestování ve vyšších polohách regionu komplikuje sníh. Kamiony stojí na cestě k hraničnímu přechodu Hora Svatého Šebestiána na Chomutovsku.

Opatrnost doporučovali policisté při cestě do hor už ráno. „Bohužel turisté nerespektují to, že silnice musí zůstat průjezdná, často parkují své automobily po obou stranách komunikace,“ uvedla mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Na horách připadlo několik centimetrů sněhu, naopak v nížinách sníh roztál, lidé proto vyjíždějí za rekreací do vyšších poloh. Petrovice a Telnice leží nedaleko krajského města a o víkendech čelí náporu turistů, kteří vyráží sáňkovat nebo běžkovat. Komunikace uzavřela dnes policie těsně před 14:00.

Potíže mohou mít řidiči v souvislosti s počasím i jinde v kraji. Na silnici D7 u přechodu Hora Svatého Šebestiána se tvoří sněhové jazyky, jízda je možná jen se zvýšenou opatrností. V úseku je odstaveno šest kamionů. Sníh a led je také na silnici u obce Domašín na Chomutovsku, kde osobní auto spadlo do příkopu.

Krkonoše: Nejklidnější víkend letošní zimy

Oproti tomu zájem turistů o nejvyšší české hory Krkonoše byl dnes velmi slabý. Parkoviště v největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn byla obsazená asi z poloviny. „S předchozími víkendy se dnešek nedá srovnat. Šlo o nejklidnější víkendový den letošní zimy,“ řekl ČTK pracovník špindlerovské horské služby.

Policie potvrdila, že nemusela žádné dopravní problémy řešit v Krkonoších ani v Orlických horách. „Parkoviště byla zaplněná z poloviny až tří čtvrtin, odpoledne se začala vyprazdňovat. Provoz byl klidný,“ řekla ČTK mluvčí policie Eliška Majerová. Žádné problémy policie podle ní neevidovala ani v areálu Stoh ve Špindlerově Mlýně, kde se o víkendu koná mistrovství republiky ve sjezdovém lyžování.

V Krkonoších dopoledne pršelo a teploty se pohybovaly několik stupňů nad nulou. Kolem poledne se však začalo prudce ochlazovat. Například na hřebenové Luční boudě teplota klesla během dvou hodin z nuly pod minus pět stupňů Celsia. „Terén tak bude zledovatělý, turisté by měli být velmi opatrní,“ řekl pracovník horské služby.

Video Blatný o skiareálech: Samotné vleky problém nejsou, vyšší mobilita a ubytování načerno ano. - Blesk Zprávy / ČTK

Zobrazit celou diskusi
Další videa