Středa 22. května 2024
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Oblačno, déšť 19°C

Jak dlouho jde brát „nemocenskou“? Problémy s důchodem? Důležité odpovědi odborníků z Horké linky

 • Autor: Radka Růžičková - 
  12. 11. 2020
  05:03

  V informacích je síla a často i peníze. Šanci zavolat přímo odborníkům a poradit se ohledně svého současného nebo budoucího důchodu, mateřské, »nemocenské« nebo ošetřovného proto využily desítky volajících. Přečtěte si další důležité odpovědi odborníků z České správy sociálního zabezpečení.

 • 1.Největší zájem byl o „nemocenské“

  Mimořádná doba často vyžaduje mimořádná opatření. Specialisté z ČSSZ proto odpovídali na dotazy ve svých kancelářích, kam měli hovory přesměrované. A ani covid zájem o radu konkrétního »živého« odborníka nijak nesnížil.

  Novinkou ale byla větší informovanost volajících. „Mile nás překvapilo, že drtivá většina tazatelů byla již v problematice poměrně orientovaná. Měli např. i stažené formuláře z ePortálu apod.,“ říká Jitka Drmolová, mluvčí České správy sociálního zabezpečení.

  Odborníci z České správy sociálního zabezpečení Odborníci z České správy sociálního zabezpečení | archiv Blesku

  Na řadě dotazů se ale pochopitelně pandemie koronaviru podepsala. „Nejvíce tazatelé pokládali otázky ohledně maximální doby poskytování nemocenského a případného prodloužení podpůrčí doby,“ uvádí mluvčí. Důvodem, proč se lidé zajímají o maximální možnou délku »nemocenské« je většinou aktuální koronavirová situace, kdy dochází k odkládání plánovaných zákroků a někteří lidé kvůli tomu marodí výrazně déle. 

  Víte,  jak dlouho lze pobírat »nemocenské«? A jak ho správně prodloužit? Můžete si „dokoupit“ chybějící dobu pojištění?

  Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

  Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.