Neděle 20. září 2020
Svátek slaví Oleg, zítra Matouš
Polojasno 22°C

Na Jesenické přehradě vítr převrátil loď: Muž držel ženu nad hladinou, v nemocnici zemřela

Aktualizováno -
22. července 2020
13:20
Autor: zb - 
21. července 2020
15:19

Půl hodiny držel muž v náručí uprostřed Jesenické přehrady u Chebu bezvládnou ženu (†79), než je oba vytáhli z vody hasiči. S dvojicí se totiž za větru převrátila malá loď. Seniorka ale poté v nemocnici boj o život prohrála.

Drama se odehrálo v pondělí odpoledne v kempu u vodní nádrže Jesenice. Muž a žena vyrazili na vodní hladinu v loďce, jenže foukal vítr a ten malé plavidlo převrátil. Naštěstí to viděli lidé na břehu a zavolali na pomoc hasiče. První dorazili hasiči ze stanice v Chebu.

„Na člunu dojeli k převrácené loďce, která byla asi 500 m od břehu. Té se držel muž a zároveň držel v náručí ženu v bezvědomí,“ řekl mluvčí hasičů Martin Kasal.

Bo o život prohrála

Hasiči oba vytáhli a hned v člunu začali ženu oživovat. „Pokračovali v tom po celou dobu jízdy ke břehu, kde resuscitace pokračovala i po předání záchranné službě,“ dodal Kasal.

Sanitka ženu odvezla do karlovarské nemocnice. „Pacientku k nám záchranka přivezla v těžkém stavu. Je na ARO a je v přímém ohrožení života,“ uvedl mluvčí nemocnice Vladislav Podracký. Muži se nic nestalo. Ve středu ale přišla smutná zpráva, žena v nemocnici zemřela.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud