Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Polojasno 25°C

Agrofert koupil pekárnu, teď ji zavírá. V Brně propustí až 160 lidí, končí i firma v Roudnici

Autor: ČTK - 
4. května 2020
15:40

Koncern Agrofert uzavře ke konci září pekárnu Delta v Brně – Horních Heršpicích ze společnosti United Bakeries. Oznámil hromadné propouštění, dotkne se to až 160 osob. Areál nabídne k prodeji, sdělil dnes ČTK mluvčí koncernu Karel Hanzelka. United Bakeries koupil koncern loni. Patří mu také jednička na trhu Penam.

Penam v roce 2017 otevřel moderní velkokapacitní pekárnu v nedalekých Rosicích, která plně pokryje dodávky pečiva na Brněnsku a jižní Moravě i za heršpickou pekárnu,“ uvedl k zavření pekárny mluvčí. Podle něj jsou také výrobní technologie v pekárně Delta zastaralé a na hranici životnosti.

United Bakeries plánuje propustit až 160 lidí, budou ale moci pracovat v jiném závodu koncernu. „Zaměstnanci mají samozřejmě nárok na zákonné odstupné. Se všemi nás čekají individuální rozhovory. Nabídneme jim možnost jiné práce buď právě v nové pekárně v Rosicích, nebo v ostatních firmách koncernu Agrofert, případně jim pomůžeme s hledáním uplatnění v jiných společnostech v regionu,“ dodal mluvčí. Zákazníci v obchodech by zavření pekárny neměli poznat, areál bude nabídnut k prodeji.

Končí lahůdkářská firma z Roudnice

O propouštění informoval Agrofert už v minulém týdnu. Společnost Papei v Roudnici nad Labem, která spadá pod koncern, ukončí k poslednímu červnu výrobu lahůdek. Firma proto nahlásila propouštění, což zasáhne až 90 lidí, dál bude vyrábět vaječné polotovary. Důvodem jsou ekonomické výsledky umocněné nejistou situací v souvislosti s koronavirovou krizí, uvedl tehdy mluvčí.

Pekárna a pečivo PenamPekárna a pečivo Penam | Marek Podhora / MAFRA / Profimedia

Firma podle výroční zprávy vyráběla a prodávala lahůdky jako saláty, pomazánky, chlebíčky nebo marinované výrobky od roku 2010. V roce 2017 tento segment rozšířila o vegetariánskou řadu, pak ale utlumila prodeje a předloni byla výroba nové řady ukončena. V roce 2018 ukončila také výrobu uzených ryb, které se věnovala od roku 2014.

Koncern Agrofert s více než 200 firmami vlastnil premiér Andrej Babiš (ANO), v únoru 2017 ho převedl do svěřenských fondů. V holdingu jsou chemické, zemědělské a potravinářské podniky, ale také média.

Alucard ( 5. května 2020 12:51 )

Udělat to kdokoliv, tak se jedná o kapitalismus. Ale když to udělá Babiš, tak jde nejmíň o vraždu.

vendetor ( 5. května 2020 06:37 )

...a likvidace ceskeho malo hospodarstvi a prumyslu pokracuje. Jestli pak po skonceni teto umele vyvolane pandemie ukazi "nekteri politici" kolik jim pribylo penez na uctech, zatim co drtiva vetsina mensich firem, divadel, zemeddelcu a soukromniku jde do p.r.d.e.l.e.
Jeste zacni palit knihy HEIL BABIS. Vitejte v BABISLANDU

tomik007 ( 4. května 2020 18:37 )

Doba koblih skoncila - sudruhovia

tomik007 ( 4. května 2020 18:35 )

Vede to jako stat

krapotkin ( 4. května 2020 18:01 )

propuštění prý budou moci pracovat jinde - třeba na poli při pěstování řepky.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud