Nákupy na Velikonoce: Je nejdráž za 14 let! Velké srovnání cen vajec, mouky či piva

Autor: Marta Prokešová - 
12. dubna 2020
13:45

Kdo z nás si pamatuje, za kolik nakupoval na Velikonoce před 14 lety? Zač byla tehdy vajíčka a fl ákota na řízky? Nedělní Blesk to ví! Už počtrnácté jsme „nakupovali“ za průměrné ceny statistiků vše potřebné pro sváteční stůl. A vězte, že letos je úplně nejdráž!

Oproti minulému roku jsme za tentýž nákup museli dát o téměř 60 korun víc. Jak ale vyplývá ze srovnání s průměrným platem, nebolelo nás to. Poměr je totiž nejlepší za ta léta. Letošní drahotu zavinilo vepřové, jehož ceny se zvedly kvůli africkému moru v Číně. A také biskupský beránek, kterého jsme za cenu, která se držela šest let, už nesehnali.

Srovnání cen surovin za posledních 14 letSrovnání cen surovin za posledních 14 let | Blesk

A na co se máme připravit příští rok? Koronavirus podle expertů zdraží hlavně ovoce, ale také alkohol. Tomu přidá jednak vyšší spotřební daň a také sháňka po lihu, z něhož se vyrábějí dezinfekce. A protože se líh vyrábí z cukrové řepy, „odnese“ tuto sháňku i cukr. Příští sladké Velikonoce se tak zřejmě pořádně prodraží.

Video Koronavirová opatření vyvolala prodeje na internetu jako o Vánocích, řekl šéf Mall Group - Markéta Volfová, Lukáš Červený

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud