Dva vlaky „prosvištěly“ stopku. Protijedoucí soupravy zastavili včas dispečeři

vlak společnosti Arriva (ilustrační foto)  (Autor: Arriva)
Aktualizováno -
26. prosince 2019
14:31
Autor: ČTK - 
26. prosince 2019
12:37

Dva incidenty na železnici, při nichž strojvůdci porušili zákaz jízdy, se dnes staly ve Středočeském kraji. U Mladé Boleslavi projel ráno rychlík společnosti Arriva návěstidlo se signálem stůj a poškodil při tom výhybku. Nikdo se nezranil, protijedoucí vlak byl včas zastaven, řekl ČTK mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. U Hořovic na Berounsku zase projel návěstidlo zakazující jízdu osobní vlak Českých drah a dostal se na kolej, po níž jel proti němu rychlík. Oba vlaky zastavily na pokyn dispečerů dva kilometry od sebe. Nikomu se nic nestalo a nevznikly žádné škody, uvedl Drápal.

Návěstidlo zakazující jízdu projel rychlík Arrivy na trase z Rumburka do Kolína. „Vlaková cesta ohrožena nebyla,“ dodal Drápal. Protijedoucí vlak byl bezpečně zastaven ve stanici Mladá Boleslav. Mimořádnost se stala kolem 09:15, provoz na trati byl obnoven v 11:40. České dráhy i Arriva zavedly náhradní autobusovou dopravu.

Vlak podle mluvčího Arrivy Martina Faráře projel návěstidlo ve stanici Mladá Boleslav - Debř, stihl zastavit ještě ve stanici, nikdo tak nebyl ohrožen. Arriva podle něj zajistila pro cestující náhradní autobusy, incident bude interně prošetřovat. „Nechci spekulovat, co bylo příčinou, počkejme na vyjádření strojvedoucího a drážního úřadu,“ řekl Farář.

Podobný incident se stal u Hořovic, kde strojvůdce osobního vlaku nedovoleně vjel za návěstidlo zakazující jízdu a jel po stejné koleji, po níž se proti němu blížil rychlík. Dispečeři ale podle Drápala včas zareagovali a na jejich pokyn strojvedoucí zastavili soupravy dva kilometry od sebe. Provoz na trati spojující Hořovice s Berounem a Prahou byl dopoledne omezen, vlaky nabraly až hodinové zpoždění, v úseku Zdice - Beroun musely České dráhy některé spoje odřeknout. Oba případy nyní vyšetřuje Drážní inspekce.

Arriva se potýká s problémy na železnici od změny jízdních řádů v polovině prosince. Soukromá společnost nově jezdí na linkách Praha-Tanvald, Kolín-Nový Bor, Praha-Rakovník a Praha-Písek-České Budějovice. Ministerstvo dopravy zaznamenalo například problémy s prodejem jízdenek ve stanicích, odřeknutí vlaku Čížová - Praha a netopící soupravu na trase Praha-Tanvald.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

ov21 ( 28. prosince 2019 12:49 )

to tam přátelé ze sždc mají nějaký bordel , vlak byt i jednoucí na červenou by ty závory měl shodit obsazením kolejového úseku

racerunner ( 26. prosince 2019 17:28 )

Tiskovy mluvči společnosti Arriva lže. Bydlime ve stanici MB Debř. Vlak projel stanici na červenou bez zastavení a pokračoval v plné rychlosti přes otevřený přejezd frekventované silnice ( závory nebyly dole ). Zastavil až 1.5 km za stanicí. Mohlo dojít k obrovskému neštěstí!

jardahl87 ( 26. prosince 2019 17:16 )

zlymikes: Lidi by byli,ale jsou špatně rozděleny !!!! Zrušme zbytečnej SENÁT,Zrušme polovinu poslanců,Zrušme neziskovky a.t.d.
Proč by třeba Mareček Bendů,nemohl mazat vyhýbky,Mirka Němcová uklízet vagony,Rakušan dělat pochůzkáře,Kalousek čistit WC na nádražích !!! Vše by nasvědčovalo jejich kvalifikaci !!!

lucio1 ( 26. prosince 2019 17:15 )

Je to stejně pohoda, že u nás vlaky jezdí tak 80-100., přece jen při 300 by bylo po legraci..

satelit ( 26. prosince 2019 17:13 )

Při té obrovské rychlosti a skvělé technice, kterou ČD disponují, se není čemu divit, že se občas něco přihodí. Ještě že sedí bába v boudě a všechno vidí. Zaplať Bůh!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud