Moskva hrozí odplatou za Koněva. Ruský velvyslanec půjde na „kobereček“ vysvětlovat nacisty

13. 9. 2019
11:01

Rusko pohrozilo odvetou za plány zastupitelů šestého pražského obvodu přemístit sochu maršála Ivana Koněva, která se nachází na náměstí Interbrigády v Praze 6 - Bubenči. Podle prohlášení ruského ministerstva zahraničí, o němž informovala agentura TASS, rozhodnutí Prahy 6 nezůstane bez odpovědi.

Podle ruské diplomacie rozhodnutí o Koněvově soše "významně zkalí" ovzduší rusko-českých vztahů. Moskva doufá, že "iniciátoři chystané bezprecedentní akce se vzpamatují a pochopí všechny následky svého výstřelku". 

Ruské ministerstvo dalo v prohlášení najevo rozhořčení nad "cynickým rozhodnutím" zastupitelstva Prahy 6. Hluboce lituje, že zastupitelé ignorovali výzvy veřejnosti a vedoucích představitelů České republiky, aby podobnému postupu zabránili. " Stejně jako dříve považujeme tento krok za porušení článků dvoustranné smlouvy o přátelských vztazích a spolupráci z 26. srpna 1993," konstatuje se v prohlášení.

Náměstek ministra zahraničí Aleš Chmelař si na pátek předvolal ruského velvyslance Alexandra Zmejevského, aby vznesl protest proti nepravdivým a urážlivým výrokům ruského ministra kultury Vladimira Medinského na adresu starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09). 

Ministerstvo to uvedlo v tiskovém prohlášení. Chmelař dodal, že otázka Koněvovy sochy v pražské šesté městské části je vnitřní záležitostí České republiky. "Náměstek Chmelař připomněl, že smlouva o přátelských vztazích a spolupráci mezi našimi zeměmi, kterou česká strana důsledně dodržuje, předpokládá vzájemnou úctu a rovnost," stojí v prohlášení české diplomacie. 

Chmelař podle něj také velvyslance varoval před zneužíváním dějin k politickým cílům a rozdmýcháváním vášní v této oblasti. Medinskij starostu Koláře opakovaně kritizoval, minulý týden ho přirovnal k nacistickým pohlavárům. Ve čtvrtečním rozhovoru pro agenturu RIA Novosti kritiku zopakoval.

 

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

satanas ( 14. září 2019 09:19 )

Jdi se osprc­hovat­,,ko­soctver­ce!!--Estet promine!!

AIiAIice ( 14. září 2019 08:58 )

Blbe, uvádění věcí na pravou míru je překrucování dějin? Ty překrucoval především bolševik.

AIiAIice ( 14. září 2019 08:56 )

Nějak ses do toho zamotal, německej šmejde

viIda696 ( 14. září 2019 08:50 )

Tak se tam odstěhuj šmejde a můžeš Putinovi čistit boty jazykem.

satanas ( 13. září 2019 18:16 )

Ja bych kdyz tak misto Koneva tam postavil Spinarku, Ostravaci ji nechtej a tak co?? Nebo nektere z miminek zida Davida? Cernyho!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa