Nenávist pod fotkou školáků z Teplic znovu bude řešit soud. Zproštění neplatí

Autor: ČTK, tva - 
31. srpna 2019
21:45

Ústecký krajský soud zrušil zprošťující verdikt v případu nenávistných komentářů pod fotografií teplických prvňáků. Uvedl to v sobotu server iDnes. Teplický soud se tak musí případem zabývat znovu.

Ústecký soud se případem zabýval na základě odvolání státního zástupce. V dubnu teplický soud Vítězslava Kroupu osvobodil. Do třídy chodily převážně romské a arabské děti.

Podle teplického soudu nebylo prokázáno, že skutek (nenávistné komentáře) spáchal obžalovaný. „Nebylo prokázáno, že uvedený facebookový profil patří obžalovanému,“ uvedla tehdy soudkyně Lucie Yakut. Soud podle ní nemůže použít výpověď, v níž se Kroupa ke skutku přiznal, protože byla učiněna v přípravném řízení.

Nenávistné komentáře posílaly děti do plynu

Do třídy chodily převážně romské, vietnamské a arabské děti. Pod fotografií se rozvinula diskuse, kterou obžalovaný muž komentoval na facebooku větami: „Ještě že jsou ze ZŠ Plynárenská. Řešení se přímo nabízí. Neříkej že Tě to nenapadlo!!!“ Tento komentář podle obžaloby psal kvůli etnickým skupinám některých ze zobrazených dětí a narážel na vyvražďování Židů za druhé světové války v plynových komorách.

Fotografie dětí zveřejnil před dvěma lety místní Deník v tištěném vydání i na webu jako součást seriálu snímků prvňáků z různých škol. Poté se fotka objevila i na sociálních sítích, kde někteří lidé začali děti označovat například za malé sebevražedné atentátníky či navrhovali v souvislosti s tím, že škola sídlí v Plynárenské ulici, posílat děti do plynu. Výhrůžky směřovaly i proti učitelům a vedení školy.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Jan Brandis ( 1. září 2019 09:27 )

No panečku, v Teplicích to musí vypadat.

tomik007 ( 1. září 2019 02:59 )

Kdo ma vlastne pravdu ???

santusof ( 1. září 2019 01:42 )

námitka !!!!!! v plynových komorách končili výlučně a jen židé ???!!!!!!! a co ostatní, to nejsou lidé ? jen židé v těchto zařízeních trpěli ???!!!! kdo Si tady dělá srandu ???!!!!!

zkratik ( 31. srpna 2019 23:04 )

...navrhovali v souvislosti s tím, že škola sídlí v Plynárenské ulici, posílat děti do plynu....

nic takovýho se tam nepsalo

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud