Úterý 29. září 2020
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Oblačno, déšť 14°C

Soukup pokutu za „cinknutý“ pořad platit nechce, TV Barrandov chystá žalobu

Autor: ČTK, tva - 
15. srpna 2019
17:50

Televize Barrandov se bude proti pokutě 400 000 korun od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání bránit soudní žalobou. O pokutě rada rozhodla tento týden kvůli neobjektivitě a nevyváženosti v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa. Barrandov to ve čtvrtek oznámil na svém webu.

Majitel televize Soukup v pořadu podle rady kritizoval firmy, které dostávají pobídky od státu a přitom vyvádějí peníze do zahraničí. Jmenoval při tom automobilku Škoda Auto. Firma ale nedostala možnost se hájit.

Soukup: Čerpám z databází, které vytváří státní instituce

„Rozhodnutí vysílací rady považuji za nepatřičnou invektivu a snahu o cenzuru českého mediálního prostředí. Ve svých závěrech nesmíme být selektivní. A jedním z hlavních úkolů médií je právě hlídat podporu z veřejných zdrojů i to, jak s těmito veřejnými prostředky zachází,“ uvedl Soukup.

Tuto kritiku médií musejí snést všichni příjemci veřejných peněz, ať už jde o automobilku Škoda Auto, nebo například o koncern Agrofert. I proto se naši právníci tímto rozhodnutím již zabývají a plánují se proti němu účinně bránit soudní žalobou,“ dodal šéf TV Barrandov.

Jestliže v televizi mluví o nakládání s veřejnými prostředky, což dotace jsou, tak Soukup podle své reakce nepotřebuje žádné vyjádření příjemce. Veškeré podklady totiž čerpá z databází, které kontroluje a vytváří státní instituce.

Společnosti Barrandov Televizní Studio uložila RRTV pokutu už letos na konci dubna. Podle rady měla televize zaplatit 200 tisíc korun za tendenční a nevyváženou reportáž v pořadu Moje zprávy z loňského listopadu. Reportáž Ryba smrdí od hlavy se zabývala státními zakázkami pro agenturu Dorland a podle RRTV prezentovala předem stanovený pohled snažící se ovlivnit postoje diváka ve prospěch záměru tvůrců.

jardavozembouchak ( 16. srpna 2019 04:33 )

Mily dobytecku, jdete si sve komplexy lecit jinam, ju? Jsou na to specialni ustavy.

Koukou ( 15. srpna 2019 22:40 )

Soukup si asi myslí, že je bůh či co. Ty jeho kecy se nedají poslouchat a jeho gestikulace? Ten se v mládí snad neučil pohyby rukou či co Egoistický idiot nic víc, nic míň a takovou hold bude mít vizitku. Ať si vysílá někde na soukromku, tam budou ty jeho kecy někoho zajímat imbecila......

blecktajp ( 15. srpna 2019 21:28 )

Celá TV Barrandov je zoufalství, už jsem ji vymazal z programové nabídky, aby mně to pořád neotravovalo. Soukup je neuvěřitelný narcis. Zabitý kanál, škoda. Dřív jsem se tam občas podíval na nějaký ten socialistický seriál z nostalgie.

beganka ( 15. srpna 2019 20:17 )

Stačí se na to nedívat a nebudeš se muset trápit, moulo!

jardavozembouchak ( 15. srpna 2019 20:09 )

Naprosto zbytecna televize. Pan Soukup by mel vysilat na soukromem kanalu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud