Rodiče miminek zase lomí rukama. V lékárnách opět chybí kapky pro kojence

Autor: ula - 
10. července 2019
16:15

V lékárnách chybí přípravek Vigantol, kapky s vitaminem D, který užívají především novorozené děti. Dodavatel má výpadek a další balení budou zřejmě až v srpnu. Vigantol chyběl v Česku už na začátku roku, kdy musel Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) povolit dovezení přípravku ze zahraničí. Informaci přinesl portál Seznam Zprávy.

Kapky předepisují pediatři především novorozencům a Vigantol užívají také lidé s oslabenou imunitou.

Vigantol měl výpadek už na začátku roku a chyběl až do května, musel se tak objednávat ze zahraničí. SÚKL se domnívá, že se tato situace už nebude opakovat. 250 tisíc balení má podle mluvčí SÚKL Barbory Peterové dorazit v srpnu. 

Česká lékárnická komora si ale myslí, že bez zásob ze zahraničí se neobejdeme. Vigantol se sice částečně nahradit dá, ale jako zdroj vitaminu D se vždy volí právě tento přípravek.

Společnost Merck, která Vigantol vyrábí, důvod výpadku nespecifikovala. Podle oficiálních informací Státního ústavu pro kontrolu léčiv zapříčinily přerušení dodávek výrobní důvody, uvedl portál.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

liskabystrouska ( 13. července 2019 08:13 )

toto nebyvalo radsi by jste je mely kojit vykrmujete deti jen praskama a kapkama

wp2t ( 10. července 2019 19:34 )

To není možné, že v takovéto ideální demokratické multikulti společnosti rozvinutého kapitalismu volné soutěže s tolika krásnýma a chytrýma lidma ve vedení EU něco není.
To musí být jen ruská propaganda.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud