Šokující svědectví z polských jatek: „Bylo vidět, že to jsou zdechliny s abscesy.“

Autor: peb - 
2. února 2019
17:55

Redaktor polské televize TVN24, která přinesla zprávu o jatkách, kde se porážely nemocné krávy a jejich maso se odesílalo mimo jiné i na český trh, promluvil v rozhovoru o detailech celé kauzy. Na porážení nemocných zvířat podle něj pracovali jen prověření řezníci, na mase prý bylo na první pohled patrné, že je ze zdechlin. Informoval o tom deník Nový Čas. Maso z problémových polských jatek se dostalo i do České republiky, ministerstvo zemědělství ví asi o 300 kilogramech.

Spoluautor původní reportáže Tomasz Patora řekl, že práce na ní trvala mnoho měsíců. Polští novináři dostali od svého zdroje tip už během loňského června. „Od informátora z branže producentů masa jsme se přibližně před půl rokem dozvěděli, že v Polsku se už dlouho zpracovává maso nemocných krav a že se produkuje maso z uhynulých zvířat,“ řekl Patora.  

Televize se proto začala jatkami zabývat podrobněji, přičemž se zaměřila na provoz vzdálený od větších měst.

Redakce polské televize se rozhodla přímo do podniku nasadit svého člověka. „Jeden z nás se na jatkách nechal zaměstnat jako začínající mladý řezník a podařilo se mu všechna podezření potvrdit,“ řekl Patora.

Utajený redaktor odhalil shnilé hovězí

Šlo o časově náročný úkol. Reporét TVN24 Patryk Szczepaniak se stal řezníkem na pochybných jatkách až v polovině října. Nejprve musel pracovat na denní směně, kde se zabíjela prasata. „Nedělo se tam nic nenormálního kromě toho, že se zpracovávalo hovězí z nočního zabíjení. Bylo vidět, že to jsou zdechliny s abscesy a s odstraněnými částmi, které byly pravděpodobně shnilé,“ uvedl Patora. 

Hlavním úkolem redaktora v utajení bylo dostat se na noční směnu. Nakonec se to s pomocí dcery majitele provozu podařilo. Na noční směně, kde se zabíjejí nemocné krávy, mohou totiž pracovat jen „prověření“ zaměstnanci.

Redaktor polské televize si při ucházení se o místo pomohl zajímavým příběhem. Tvrdil, že je mladý člověk, který přerušil studium a šel za prací do Holandska. Tam poznal dívku, se kterou navázal vztah. Ta ho ale povedla, a proto se vrátil do Polska, kde byl ochotný vzít jakoukoliv práci, protože potřeboval rychle vydělat větší obnos peněz. „Příběh se ukázal jako přesvědčivý,“ řekl Patora. 

Maso z problémových polských jatek se dostalo i do České republiky, ministerstvo zemědělství ví asi o 300 kilogramech. Podle Evropské komise jsou skandálem podle dosavadních poznatků vedle Polska, Česka nebo Slovenska zasaženy také Německo, Francie, Španělsko, Estonsko, Finsko, Maďarsko, Lotyšsko, Litva, Rumunsko, Švédsko a Portugalsko. Francouzský ministr zemědělství Didier Guillaume v pátek oznámil, že do Francie se dostalo 800 kilogramů zkaženého masa, z toho 150 kilogramů bylo zabaveno. Portugalské úřady uvedly, že zabavily 99 kilogramů podezřelého hovězího z Polska  a nařídily ho zničit.

Polsko ročně vyprodukuje až 560.000 tun hovězího masa, 85 procent z toho množství pak vyváží do zemí EU.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

0707 ( 1. března 2019 12:17 )

NAŽERTE SE! My si dáme buchtičky s vanilkovým krémem....... My máme zvířata rádi!!!!

wilda ( 3. února 2019 13:16 )

Co dělá naše slavná hygiena? Poslat je k lopatě a hlavního hygienika ZAVŘÍT!

deafista ( 3. února 2019 10:20 )

To je ten společný trh s EU-potravinami....to je jen vrcholek ledovce. Proto nás tam chtěli a dotujín zemědělstní, aby se doma nic nevyrábělo. Nevěřím, že potraviny ze Západu jsou tak zdravé a nezávadné. Není nad vlastní domácí trh!

beavis1 ( 3. února 2019 10:13 )

Už jsem si říkal, že skoro rok nebyl žádný skandál s polskými potravinami. Poláci, to jsou prostě č****i. Zajímalo by mě, jestli jude kořeny hrajou roli v typicky polské šmelině.

pavel11 ( 3. února 2019 09:03 )

Polská špína zamořuje evropu!! je to jen na lidech koupit polské potraviny je sebevražda.Jen tak mezi námi EU skupuje levné smradlavé,skažené maso polské verbeže, dají razítko třeba německé,irské,španělské,atd a vyvážejí ho k nám do vychodního bloku za podpory řetězcu,kmotru,politiku,korupce.Nebo si vážně myslíte že ministří zamědělství státni veterina o tom nevěděli všichni se kapsovali je to obrovský byznys politického dobytka naších politiku i špíny EU dvacet let nám slavná EU necháva dodavat potraviny humusu,sajrajtu,chciplotin a ještě nám vyhrožuje,vstup do eu by byl jako vstoupit do smrduté stoky.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud