Školáci dostali vysvědčení, mezi nimi i 108 tisíc prvňáčků. Malé žáky navštívil Plaga

Aktualizováno -
31. 1. 2019
00:00
Autor: ČTK, nkov - 
31. 1. 2019
10:10

Školáci si ve čtvrtek ze školy odnesli pololetní vysvědčení. Pro přibližně 108 000 prvňáčků to bylo poprvé. V pátek pak budou mít děti pololetní prázdniny, na které příští týden v 13 okresech Česka navážou prázdniny jarní.

Kromě učitelek a učitelů vysvědčení předával i ministr školství Robert Plaga (ANO). Navštívil prvňáčky v Malostranské základní škole v Karmelitské ulici v Praze.

Ze školy mohou děti po celé republice vyrazit na různé akce, kde je odmění za dobré i horší známky. Například v Zoo Ústí nad Labem budou mít vstup zdarma děti, které předloží vysvědčení s vyznamenáním.

Žáci a studenti s jedničkami či nejhůře dvojkami dostanou zvýhodněné vstupné také třeba v Safari Parku ve Dvoře Králové, kde zaplatí deset korun. V Zoo Jihlava pak uvítají za korunu všechny alespoň s jednou jedničkou.

V pátek budou mít děti volno. Pololetní prázdniny mají v ČR jednotný termín, následující týdenní jarní prázdniny se liší podle okresů. Letos začínají v některých regionech v pondělí 4. února, ostatní okresy je mají v následujících týdnech. V posledních 14 okresech skončí jarní prázdniny 17. března.

Video Šikana na střední škole v Humenném 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

simeone ( 31. ledna 2019 11:03 )

Plaga je debil, jarní prázdniny má v únoru. Je to zkrátka debil.

Zobrazit celou diskusi
Další videa