Výjimečný hřích pražské restaurace: Nabízela geneticky modifikovanou papáju

Autor: peb, ČTK - 
20. 1. 2019
15:45

V pražské restauraci Nadji Club v Holešovicích našla Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) papáju, která byla geneticky modifikovaná. To je v celé Evropské unii zakázané.

Inspekce zahájí s restaurací správní řízení o uložení pokuty, uvedl v tiskové zprávě mluvčí SZPI Pavel Kopřiva. Jde o prohřešek, který je ve zjištění SZPI výjimečný.

Zelené čerstvé ovoce dovezla restaurace z Thajska. „Laboratorní analýza prokázala přítomnost geneticky modifikovaného organismu. Nařízení Evropského parlamentu o geneticky modifikovaných potravinách a krmivech stanovuje, že je není možné ve vnitřním trhu EU uvádět do oběhu s výjimkou 97 geneticky modifikovaných plodin, které jsou však variantami pěti základních plodin, což jsou kukuřice, sója, bavlník, řepka a cukrová řepa,“ uvedl Kopřiva.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa