Kamzík zapadal u trati, ale lidé ukázali srdce. A další sníh míří do Česka

Autor: ČTK, Mii - 
10. ledna 2019
13:20

Nejen lidé pociťuji následky silného sněžení, které aktuálně sužuje střední Evropu. Vnímají ho i zvířata a například kamzíka v Rakousku vysoká závěj málem stála život. Jeho zoufalství si ale všimli místní železničáři, kteří ukázali dobré srdce, vyhrabali jej a pustili na svobodu. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) mezitím varoval, že Česko čeká další sněžení. Od čtvrtečního večera do pátečního dopoledne se navíc může v Čechách tvořit náledí.

Sněžit bude zejména na horách, kde do pátečního rána napadne 10 až 30 centimetrů nového sněhu. Nejpostiženější budou Krušné a Jizerské hory a Krkonoše. Kombinace větru a sněhu může vést ke vzniku sněhových jazyků a závějí. Některé vozovky proto mohou být nesjízdné, upozorňuje ČHMÚ.

Motoristé by měli mít zimní výbavu, řetězy a nářadí k případnému vyproštění auta. „Ve vozidle je vhodné mít teplé oblečení a alespoň minimální zásobu nápojů a jídla,“ doporučují meteorologové.

Kromě nového sněhu varuje ČHMÚ také před rizikem tvorby náledí a zmrazků. Varování se týká většiny Čech a platí od čtvrtečního podvečera do pátečního dopoledne. Opatrní by proto měli být zejména řidiči.

Sněží nejen v Česku

Podobná situace panuje poslední dny i v sousedním Německu a Rakousku. Lidé se musí obrnit trpělivostí, neboť podle německé meteorologické služby DWD bude v Alpách sněžit přinejmenším do poloviny příštího týdne. V německých, rakouských i švýcarských Alpách stále hrozí vysoké riziko lavin, které si již vyžádaly několik životů. Útrapami, které zažil kamzík zachycený na videu, tak může projít mnohem více tvorů.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

andorea ( 10. ledna 2019 13:59 )

Že si ho tam vůbec všimli, vždyť mu ani hlava nebyla vidět. Každopádně chlapům

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud