Epicentrum: Obědy zdarma pro děti. Populismus, nebo pomoc potřebným?

Odbornice pro vzdělávání Miluše Vondráková hovořila 10.12. 2018 v pořadu Epicentrum na téma obědy zdarma do škol. Vpravo moderátorka Markéta Volfová.
Autor: Bohuslav Štěpánek - 
10. 12. 2018
14:45

Najdou se na obědy zdarma pro předškoláky a školáky peníze? Bude systém spravedlivý? A nejde o pouhý populismus? Nejen o tom v Epicentru Blesku v pondělí hovořila odbornice v oblasti vzdělávání Miluše Vondráková ze společnosti Tutor. 

Doporučujeme
flora ( 10. prosince 2018 23:32 )

Chtěla bych vidět seznam škol a počet dětí , kde mají tak chudé děti , že nemají na oběd . Je někde k nahlédnutí?? Kvůli několika jedincům, jejich vyžrané matky s dalšíma třema potomkama, které každý drží zmzlinu nebo obrovský pytel barevných křupek a zapíjejí to colou (i batolata), brázdí město s cigárem, 4cm nehtem. Prostě chudinky nemají čas uvařit a nemají na obědy pro nejstarší dítě, které už chodí do školy(někdy). Natož ohřát zbytky od včera , to už vůbec nepadá v úvahu!!! Vyhozené oeníze!! Populismus.

ctrlcopy ( 10. prosince 2018 20:51 )

Je to dobrý nápad a doufám, že se podaří dotáhnout do konce přes odpor ODS + TOP09 s.r.o. A pro zdejší angažované a uvědomělé soudruhy z ODS + TOP09 s.r.o., po ministrování pana žinženýra Kalouskova zůstal dluh téměř 700 000 000 000,- Kč (sedm set miliard Kč). A ty peníze se vypařily někam do Monaka nebo na Kypr ... z obyčejných lidí z toho nikdo neviděl ani korunu. Za to mohly mít děti obědy příštích sedm set let.

2pejsek2 ( 10. prosince 2018 20:09 )

Zařídit vývařovny pro děti, dát jim 3x denně zadarmo najít a zrušit sociální dávky, ať jdou rodiče makat. Ti potřební dávek jsou vychcaní. Sociálka jim platí např. elektřinu. Oni si dají velké zálohy a přeplatek pak přijde jim, ne sociálce. Nebo prarodiče řeknou, že se rodiče nestarají o děti, že budou jeho pěstouni. A mají nárok na přídavky a pěstounský příspěvek. Zákony znají, ale makat nebudou.

2pejsek2 ( 10. prosince 2018 20:05 )

Pokud by se peníze na obědy našly, tak pro všechny. U nás žádné chudé rodiny nejsou. I černé rodiny z dávek mají na zlato a alkohol, bezdomovci mají na chlast a na cigarety, tak proč tzv. chudým. Možná jsou chudší ti, co poctivě pracují a odvádějí daně a pojištění.

AliceNovakova3 ( 10. prosince 2018 19:18 )

Tak za prvé, socani nebudou platit obědy, ale lidé, kteří odvádí peníze státu a oni je pouze přerozdělí. To je jen znak líbivé politiky a ne soucitu. O obědy dětem by se měli předně starat rodiče, protože tito neplatiči nejvíce využívají i sociální dávky. Mluvila jsem s paní, která vybírá ve školce za obědy. Má pořád problémy s neplatiči, ale ne s chudými lidmi. Chudí lidé se totiž začalo říkat všem netáhlům a nehospodárným lidem, kteří neřeší co bude zítra. Pokud je bude stát ještě více dotovat, tam jim odpadnou i ty základní povinnosti. Tím vlastně bude obírat zodpovědné rodiče, protože všichni se budou muset podílet na této politické akci.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa