Epicentrum: Obědy zdarma pro děti. Populismus, nebo pomoc potřebným?

Odbornice pro vzdělávání Miluše Vondráková hovořila 10.12. 2018 v pořadu Epicentrum na téma obědy zdarma do škol. Vpravo moderátorka Markéta Volfová.  (Autor: Blesk:Foto : Czech News Center / Rušinová Mária)
Autor: Bohuslav Štěpánek - 
10. prosince 2018
14:45

Najdou se na obědy zdarma pro předškoláky a školáky peníze? Bude systém spravedlivý? A nejde o pouhý populismus? Nejen o tom v Epicentru Blesku v pondělí hovořila odbornice v oblasti vzdělávání Miluše Vondráková ze společnosti Tutor. 

flora ( 10. prosince 2018 23:32 )

Chtěla bych vidět seznam škol a počet dětí , kde mají tak chudé děti , že nemají na oběd . Je někde k nahlédnutí?? Kvůli několika jedincům, jejich vyžrané matky s dalšíma třema potomkama, které každý drží zmzlinu nebo obrovský pytel barevných křupek a zapíjejí to colou (i batolata), brázdí město s cigárem, 4cm nehtem. Prostě chudinky nemají čas uvařit a nemají na obědy pro nejstarší dítě, které už chodí do školy(někdy). Natož ohřát zbytky od včera , to už vůbec nepadá v úvahu!!! Vyhozené oeníze!! Populismus.

AliceNovakova3 ( 10. prosince 2018 19:18 )

Tak za prvé, socani nebudou platit obědy, ale lidé, kteří odvádí peníze státu a oni je pouze přerozdělí. To je jen znak líbivé politiky a ne soucitu. O obědy dětem by se měli předně starat rodiče, protože tito neplatiči nejvíce využívají i sociální dávky. Mluvila jsem s paní, která vybírá ve školce za obědy. Má pořád problémy s neplatiči, ale ne s chudými lidmi. Chudí lidé se totiž začalo říkat všem netáhlům a nehospodárným lidem, kteří neřeší co bude zítra. Pokud je bude stát ještě více dotovat, tam jim odpadnou i ty základní povinnosti. Tím vlastně bude obírat zodpovědné rodiče, protože všichni se budou muset podílet na této politické akci.

lalia ( 10. prosince 2018 16:30 )

Důchodcům obědy slevnit,ne zadarmo to oni nechtějí.Na vesnicích jim nepomáhá charita a j.zařízení.Jsou bezradni,škola odmítá poskytovat obědy do obědníků,nevím kdo to škole zakazuje.Opravdu důchodcům na vesnicích by to pomohlo.Na domovy důchodců se čeká dlouho a někdy se ani nedočká.

lalia ( 10. prosince 2018 16:26 )

Proč nadáváte na socany?Cožpak vám není líto dětí,kterým rodiče nezaplatí obědy?Nechci plošné placení zadarmo,jen těm potřebným,kterým se dávají dávky a rodiče je propijí,kupují drogy atd.Dát jim poukázky pro děti do jídelen a o to méně na dávkách,aby to měly děti jisté.Socani se vždycky zastávali potřebných lidí už v historii našeho národa.Za to je chválím.

zdenek43 ( 10. prosince 2018 16:06 )

ale...ale . . . . SOUDRUH StBak Andrej BABIS - Bures RAKETOVE?? straci popularitu a podporu od spodnich 10 milionu . . . TAK ZACNE vytahovat KLASIKA - KORUBCNI temata . . . . a kde nejrychleji zabere NO PRECE NASE DETIIIIIIIIII . . . . . nehledejte vtom nic jineho - ani nahodou a starostlivost o CESKE DETI spodnich 10 milionu obcanu Ceska uz rozhodne neeeeeeeeeeeeeeeeee . . . . . na ty soudruh-StBak Andrej B A B I S - Bures zvysoka KALIII . . kam se hrabal "STREJDA JEDLICKA" - taky byl komunista-udaval-„Také zasedal v komisích, které rozhodovaly o tom, kdo z umělců pojede do zahraničí. Byl hodně kovaný. Na adresu Mimtria jednou prohlásil, že ven nemůžeme. Nemáme prý v repertoáru salto, takže nemůžeme dobře reprezentovat. Prostě záviděl. Byl také dost na korunu a vlastnil jednoho z prvních mercedesů u nás. Kolegové z branže ho brali jako člověka, který se přes děti dostal rychle k penězům. Sovák mu dokonce jednou řekl, že si toho mercedesa vyprděl a vychrochtal.“.... A NENAVIDEL DETI - „I když hrál celý život hlavně pro děti"............ JOOOO a ze kvuli KORUBCI u spodnich 10 milionu obcanu v CR dela dluhy . . . to HO rozhodne nepali . . . . vzdyt to zase TA LUZE - spodnich 10 milionu obcanu v CR stejne zaplati . . . . . . . Státní dluh roste, každý Čech dluží 161 500 korun Publikováno 20. července 2018 Praha - Státní dluh v pololetí vzrostl proti konci roku 2017 o zhruba 89 miliard korun na 1,714 bilionu Kč. Na každého Čecha tak připadá hypoteticky dluh 161.500 Kč........ +++ Celková míra zadlužení veřejného sektoru ke konci roku 2017 odpovídalo dluhu ve výši 1 749,5 miliardy korun........ 2018 ??? - - - Veřejný dluh dosahuje úrovně 1 829 miliard korun 03.10.2018....... A KDE NA TO?? soudruzi vlastne vezmou???? - - - noooo - Obědy zdarma pro děti možná zaplatí banky a operátoři Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) znovu zvedla téma zavedení sektorové daně pro banky a telekomunikace... ANO ZASE TY PRACHY PROZEREME . . .

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud