Úterý 21. března 2023
Svátek slaví Radek, zítra Leona
Oblačno 13°C

Inspekce zadržela v Česku květák plný jedů. Na polského dovozce si „došlápne“

Autor: ČTK, AKu - 
5. prosince 2018
18:30

Květák od polského pěstitele s nadlimitním obsahem několika různých pesticidů zadržela v Česku Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Informoval o tom mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Jednalo se o květák nalezený ve velkoskladu dodavatele Bovys ve Štokách na Havlíčkobrodsku.

„Laboratorní rozbor SZPI potvrdil nadlimitní přítomnost tří druhů pesticidů - flonicamid, methomyl a tebuconazole,“ uvedl Kopřiva. U všech tří látek byla u čerstvého květáku od dodavatele Vegamix z Polska koncentrace pesticidů mnohonásobně vyšší, než povolují limity. Inspekce s dovozcem zahájí správní řízení o uložení pokuty.

Inspekce také na začátku listopadu odhalila kapustu z Polska s vysokým obsahem pesticidů a v říjnu zase pekingské zelí z Polska. V obou případech už byla zelenina v potravinářských řetězcích.

pelagie ( 7. prosince 2018 08:58 )

už nekupuji, několikrát se mi stalo, že květák nebyl květák, ale cosi hořkého, nechutného a proto jsem tuto " pochoutku" zavrhla

raron ( 6. prosince 2018 09:04 )

..a proruští kreténi musejí ke článku o květáku přitáhnout politiku

petrw ( 6. prosince 2018 06:58 )

no fuj to nekupuju od psonek NIC A ZE TO vůbec dovoli aby to sem vozili co artikl to smejd

petr11 ( 6. prosince 2018 05:27 )

... co chceme... máme narvaný obchody

AliAlice ( 5. prosince 2018 23:42 )

Za chvíli se bude řešit dilema co vlastně požívat.Když to tak denně čtu,tak se náš výběr pomalu scvrkává....ve všem se vyskytují jedy,a to se řeší pouze to,o čem jsme informovaní.To,co v podstatě jíme za blafy,tak to pro nás zůstává utajeno...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa