Prodejci zkusili „doběhnout“ zákazníky. Sedm kontrol ze sedmi zjistilo v Budějovicích chyby

Autor: Mii - 
7. 6. 2018
13:28

To se moc nepovedlo. Tak by se dala komentovat situace s prodejci při pořádání půlmaratonu v Českých Budějovicích. Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny (ČOI) na akci namátkově provedla sedm kontrol a u všech zjistila porušení zákona. Většinou šlo nedodržení zásad poctivosti prodeje. Mluvčí inspekce Jiří Fröhlich to ve čtvrtek uvedl v tiskové zprávě.

Kontrolovanou akcí byl 7. ročník Mattoni půlmataronu v Českých Budějovicích, který je spojen se zvýšeným počtem návštěvníků v centru města.

Obchodní inspekce se tak rozhodla provést několik náhodných kontrol, v rámci kterých zkoumala úroveň prodeje zboží a poskytování služeb. Kontrolovány byly zejména služby na předzahrádkách hotelů a v restauracích na náměstí Přemysla Otakara II.

Celkem ČOI provedla sedm inspekcí a ve všech sedmi případech zjistila určité pochybení. Nejčastěji šlo o nedodržení zásad poctivosti prodeje. „Zjištěné nedostatky byly řešeny pokutami na místě formou příkazů v celkové výši 20 500 Kč,“ komentoval situaci Fröhlich.

Video Kontrola výrobků od inspektorky České obchodní inspekce - Tadeáš Provazník
1080p 720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
tomik007 ( 7. června 2018 18:57 )

"VED VSECI KRADNU" mel zase pravdu

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa