Ředitel vykázal Zemana za vulgarity „na kompost“. Portréty nevrátí a čelí hněvu

Autor: ČTK, nkov - 
29. 10. 2018
20:10

Rada Ústeckého kraje v pondělí vyjádřila zásadní nesouhlas s prohlášením ředitele teplického gymnázia Zdeňka Bergmana o tom, že dal školníkovi pokyn zahrabat obrazy prezidenta Miloše Zemana do kompostu. A to kvůli vulgárnímu vyjadřování hlavy státu. Krajská rada se domnívá, že tím ředitel poškodil dobré jméno gymnázia a Ústeckého kraje. Rada zatím neřešila, zda řediteli odebere odměny.

Ředitel dal sundat prezidentské obrazy ze stěn ve třídách před čtyřmi lety poté, co Zeman veřejně použil sprostá slova. „Chtěl jsem tím vyjádřit, že jestliže dosud ty obrazy pana prezidenta byly ve skladu a já jsem uvažoval o tom, že je třeba jednou vrátím, tak teď po tom dalším excesu pana prezidenta jsem se rozhodl, že už je nikdy nevrátím,“ řekl Bergman.

Zeman naposledy mluvil vulgárně v části rozhovoru pro Český rozhlas, kde prozradil jména některých lidí, které vyznamená u příležitosti 28. října. Za vulgarismy ho kritizovali někteří politici. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) obdržela čtyři stížnosti na vulgární výroky prezidenta.

Vyjádření na sociální síti bylo podle Bergmana trochu expresivní. „Ve skutečnosti samozřejmě jsem školníkovi žádný takový pokyn (zahrabat obrazy do kompostu) nedal. Obrazy jsou dál v tom skladu. Ale chtěl jsem tím vyjádřit to, že s návratem obrazů na čelní stěny učeben rozhodně nepočítám,“ uvedl Bergman.

Náměstek hejtmana: Omluva je na místě

Školství má v kraji v gesci náměstek hejtmana Petr Šmíd (SPD-SPO). „Není dle mého názoru možné, aby ředitel krajské příspěvkové organizace, který má být navíc vzorem pro své žáky, takto nevhodně veřejně vyjadřoval své názory směrem k hlavě státu,“ řekl ČTK Šmíd.

„Musím říct, že je mi lhostejné, zda by se prezident jmenoval Havel, Klaus, Zeman nebo Drahoš. Je to nepřípustné a ředitel by se měl za své jednání veřejně omluvit,“ uvedl náměstek hejtmana.

Video Sté narozeniny Československa oslavil v Praze také slovenský prezident Kiska. Vystoupil společně s Klausem i Zemanem - Jakub Veinlich/Blesk Zprávy

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

blackhole1 ( 30. října 2018 14:38 )

Ředitel vypadá jak perdel stoletého orangutana a jeho myšlenkya činy tak take vypadaji..

salto ( 30. října 2018 08:29 )

Pan ředitel je geroj a se Zemanem se vypořádal správně - po bolševicku

prasatkopepicek ( 30. října 2018 07:59 )

nazdar carmine, zase te blokli?

5nastolevceskych ( 30. října 2018 07:23 )

Je nezodpovědné ty obrazy zahrabat do hnoje. Ten hnůj se může od nich zkazit, když chytí od nich "virózu".Je nezodpovědné ty obrazy zahrabat do hnoje. Ten hnůj se může od nich zkazit, když chytí od nich "virózu".

starypes ( 30. října 2018 06:04 )

Jak může takový hňup být ustanoven do funkce ředitele školy? Může.

Zobrazit celou diskusi
Další videa