Exvelvyslanec Schapiro začal pracovat pro Bakalu. „Přijal jsem nabídku s radostí,“ říká

Autor: ČTK, peb - 
19. 10. 2018
13:45

Bývalý velvyslanec USA v Česku Andrew Schapiro pracuje pro finančníka Zdeňka Bakalu. Je jedním z jeho právníků v případu žaloby, kterou Bakala podal na podnikatele Pavola Krúpu pro vydírání u amerického federálního soudu. Uvedl to internetový deník Echo24 s odvoláním na informace Šárky Samkové z Bakalovy společnosti BM Management.

„Poznal jsem pana Bakalu, když jsem byl velvyslancem v České republice. Vždycky byl hrdý Čech a aktivně podporoval demokratické hodnoty a volný trh. Když mě požádal o pomoc v této kauze, s radostí jsem to přijal,“ uvedl Schapiro podle serveru.

Schapiro byl americkým velvyslancem v Česku od září 2014 do ledna letošního roku. Úřad opustil po skončení funkčního období prezidenta Baracka Obamy, americkým velvyslancem je nyní Stephen King.

Bývalý spolumajitel těžební firmy OKD Zdeněk Bakala podal na konci září u amerických soudů žalobu na slovenského podnikatele Pavola Krúpu pro pokus získat vydíráním 500 milionů korun. Žaloba uvádí, že se Krúpa pokusil Bakalu donutit, aby zaplatil desítky milionů dolarů za ukončení kampaně „štvavého obtěžování, očerňování a zasahování do jeho podnikatelské činnosti“.

Krúpa se v kauze OKD dlouhodobě angažuje. Krúpova mluvčí Barbora Hanáková nedávno uvedla, že Bakala „stát a nájemníky připravil o částku 150 miliard, které neoprávněně vyvedl z OKD a neoprávněně získal z bytů OKD“.

Vůči Bakalovi i Schapirovi se vymezuje prezident Miloš Zeman. Naposledy na adresu Bakaly mířily tento týden Zemanovy vulgarity v živém rozhovoru pro Český rozhlas - uvedl, že to je „ekonomický zm*d“. Se Schapirem prezident neměl dobré vztahy, několikrát se dostali do sporu. Po kritice ze strany Schapira mu Zeman vzkázal, že má na Hradě zavřené dveře. Naopak o slovenském podnikateli Krúpovi prezident řekl, že ho letos u příležitosti 28. října vyznamená. 

Video Bývalý velvyslanec USA v Česku Andrew Schapiro pracuje pro finančníka Zdeňka Bakalu. Je jedním z jeho právníků v případu žaloby, kterou Bakala podal na podnikatele Pavola Krúpu pro vydírání u amerického federálního soudu. - Václav Lang, Jan Jedlička
1080p 720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
1912 ( 22. října 2018 05:49 )

Vše co ze zločinecké USA usadilo či pracovalo po světě tak jen škodí a tyto zmetci nejvíce ten hnusný a odporný Bakala je jistě dobře zaškolený spolupracovník CIA a takové židy USA potřebuje aby jen škodily pro jejich zájmy tak jak to předváděl ten jejich nejhorší velvyslanec Schapiro v Česku !!!!!!!!!!VYHNAT TYTO ZLOČINCE USA JEN PACHAJÍ ZLO PO SVĚTĚ JAKO TY VÁLKY!!! !!!

salto ( 20. října 2018 11:33 )

zdendakk: Nazdar tepláko, vysvětlit inteligentně rozdíl mezi nimi jde, ale tady by to bylo házení luštěnin na zeď

salto ( 20. října 2018 11:30 )

Svůj k svému.

zadnice ( 20. října 2018 10:02 )

Schapiro a Bakala to jde k sobě!

prasatkopepicek ( 19. října 2018 21:38 )

Rozdil v tom neni, ale to kobliham nevysvetlis.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa