Středa 29. listopadu 2023
Svátek slaví Zina, zítra Ondřej
Oblačno -1°C

Myši kálely mezi jídlo: Inspekce zavřela Tesco, bylo plné trusu

Autor: ČTK - 
4. září 2018
16:13

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) uzavřela v pondělí obchodní dům řetězce Tesco v Aši na Chebsku. Důvodem jsou nezvládnutá deratizační opatření. V prodejně i v zázemí inspektoři našli myší trus, a nebylo tak možno vyloučit kontaminaci potravin, uvedl v tiskové zprávě mluvčí SZPI Pavel Kopřiva. Tesco bylo zavřené do úterního rána.

Deratizační opatření provozovatel dlouhodobě podcenil. Výskyt hlodavců v potravinářských provozech je nebezpečný zejména z důvodu rizika šíření nebezpečných onemocnění,“ uvedl Kopřiva.

Kromě zákazu užívání prostor musel majitel provést důkladnou deratizaci, vyčištění a zajištění obchodu před dalším pronikáním škůdců. Obchod byl zavřený celé pondělí a otevřel se podle mluvčího společnosti Tesco Václava Koukolíčka v úterý v 08:00. Před otevřením musela inspekce znovu přijet na kontrolu. S provozovatelem také zahájí správní řízení o uložení pokuty.

Problémy s hlodavci měly velké řetězce naposledy především v roce 2013, kdy SZPI uzavřela více prodejen. Od té doby jsou případy jako tento spíše výjimkou.

sores ( 4. září 2018 23:22 )

Česko celé je jeden velký d.ob.y.t.ek!! Kašle se na úklid a to všude, v hospodách supermarketech prodejnách. Češi jsou špinavá rasa.Chce to dát min.5 mega pokuty a časté kontroly!!!

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud