Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Myši kálely mezi jídlo: Inspekce zavřela Tesco, bylo plné trusu

Autor: ČTK - 
4. září 2018
16:13

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) uzavřela v pondělí obchodní dům řetězce Tesco v Aši na Chebsku. Důvodem jsou nezvládnutá deratizační opatření. V prodejně i v zázemí inspektoři našli myší trus, a nebylo tak možno vyloučit kontaminaci potravin, uvedl v tiskové zprávě mluvčí SZPI Pavel Kopřiva. Tesco bylo zavřené do úterního rána.

Deratizační opatření provozovatel dlouhodobě podcenil. Výskyt hlodavců v potravinářských provozech je nebezpečný zejména z důvodu rizika šíření nebezpečných onemocnění,“ uvedl Kopřiva.

Kromě zákazu užívání prostor musel majitel provést důkladnou deratizaci, vyčištění a zajištění obchodu před dalším pronikáním škůdců. Obchod byl zavřený celé pondělí a otevřel se podle mluvčího společnosti Tesco Václava Koukolíčka v úterý v 08:00. Před otevřením musela inspekce znovu přijet na kontrolu. S provozovatelem také zahájí správní řízení o uložení pokuty.

Problémy s hlodavci měly velké řetězce naposledy především v roce 2013, kdy SZPI uzavřela více prodejen. Od té doby jsou případy jako tento spíše výjimkou.

Video V Česku se falšuje víno i sýry. Expert z inspekce: „Až 60% medů má problém.“ - Blesk TV

sores ( 4. září 2018 23:22 )

Česko celé je jeden velký d.ob.y.t.ek!! Kašle se na úklid a to všude, v hospodách supermarketech prodejnách. Češi jsou špinavá rasa.Chce to dát min.5 mega pokuty a časté kontroly!!!

horalysa ( 4. září 2018 19:15 )

Do Tesca už dávno nechodím. Je to nejdražší market, jaký existuje. Ale nedělám si o kvalitě a hygieně iluze ani v jiných obchodních řetězcích.

jardavozembouchak ( 4. září 2018 17:55 )

 Ani mne to neprekvapuje. Spis mne prekvapi, ze lide chodi na rychle obcerstveni ksmkoli ke stanku..na cinu, kebab... A ze piji napoje primo z tech plechovek.....kdyz si predstavim sklad VO, krysy, potkany, mysky, svaby...co po tech plechovkach lezou, hromadkujou...brrrrr

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud