Mlha uvěznila v Alpách pětici Čechů. Záchranáři je našli našli za pár hodin

Autor: peb, ČTK - 
12. 8. 2018
13:41

V rakouských Alpách se do nesnází dostala pětice Čechů. Podle dnešní zprávy listu Kronen Zeitung vyrazili v sobotu ráno na túru do alpského terénu ve Vysokých Taurech. Nakonec jim museli pomoct záchranáři.

Policie oznámila, že cílem Čechů byla chata Zittelhaus na vrcholu Hoher Sonnblick, který je v nadmořské výšce 3106 metrů. Ve skupině byli podle tohoto zdroje tři ženy a dva muži ve věku od 41 do 57 let.

V létě se na horu chodí i přes ledovec Kleinfleisskees. Na něj se ale skupina neodvážila kvůli nedostatečnému trekovému vybavení. V mlze pak měla problém se zorientovat a po sedmé hodině večer zavolala o pomoc.

 Zalarmována byla alpská policie i letecká služba v Klagenfurtu. Policisté se se skupinou spojili a určili její polohu díky údajům GPS. Kolem deváté hodiny pak posádka policejního vrtulníku skupinu spatřila asi 200 metrů pod chatou Zittelhaus.

Vzhledem ke špatným podmínkám nebylo možné přistát, ale ke skupině se dostalo několik záchranářů a s Čechy se setkali před půlnocí. Celou skupinu pak dostali bezpečně do údolí.

Doporučujeme
agfor ( 12. srpna 2018 20:31 )

Oprava - mělo být z dolů.

agfor ( 12. srpna 2018 20:28 )

To určitě nebyli Češi z Mostecka, protože ti jsou zvyklí na velmi husté mlhy, jen jim bude chybět jen ten strašný smrad z dilů a chemičky.

horalysa ( 12. srpna 2018 15:29 )

No jóó, voni kavárníci si mysleli, že Alpy jsou něco jako Václavák. A vono padla mlha. Kdo by to na horách čekal?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa