V Alpách zemřelo kvůli počasí šest lidí. Tělo miliardáře ale stále nenašli

Autor: ČTK - 
30. 4. 2018
20:20

Nepříznivé počasí si dnes ve švýcarských Alpách vyžádalo na dvou místech šest obětí. Čtyři lidé zemřeli v horách kantonu Wallis poté, co kvůli špatnému počasí nestihli dojít na horskou chatu. Dalších pět z této skupiny bojuje v nemocnicích o život. Informovala o tom dnes agentura DPA s odvoláním na policii. Dva mladí švýcarští lyžaři byli ráno nalezeni mrtví v horách v sousedním bernském regionu.

Policie švýcarského kantonu Wallisodpoledne informovala, že neštěstí se přihodilo skupině skialpinistů na jihu Švýcarska u alpského vrcholu Pigne d’Arolla. Kvůli špatnému počasí nestihli v neděli večer sestoupit z hor na chatu Cabane des Vignettes, která leží v nadmořské výšce asi 3157 metrů. Museli tak strávit noc ve výšce asi 3270 metrů pod širým nebem, tedy o 113 metrů výš, než je čekalo bezpečí. 

V pondělí ráno vyrazilo na jejich záchranu sedm vrtulníků. Jednoho muže už nalezli mrtvého, podle policie zemřel na následky pádu. Ostatní byli převezeni do nemocnice, kde tři z nich zemřeli na následky podchlazení.

Dva mladí lyžaři zemřeli u hory Mönch 

Jiná tragická událost se stala v noci na pondělí ve švýcarských Alpách na pomezí kantonu Wallis a bernského kantonu, kde byli ráno u hory Mönch v horském masivu Jungfrau nalezeni dva švýcarští lyžaři ve věku 21 a 22 let. Podle agentury AFP dostali záchranáři zprávu o jejich zmizení v neděli večer, ale kvůli špatnému počasí nemohli týž den nic dělat.

Ve švýcarských Alpách se letos stalo už několik podobných tragických událostí, které způsobily laviny či špatné počasí. Například před třemi týdny zmizel v oblasti alpského štítu Matterhorn německý miliardář Karl-Erivan Haub (58), který jako vášnivý skialpinista vyrazil sám do hor na lyže. Jeho tělo se dosud nenašlo.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud