Čtvrtek 23. března 2023
Svátek slaví Ivona, zítra Gabriel
Oblačno 17°C

Dálnice D1 poblíž Humpolce se uzavřela. Začalo bourání nadjezdů

Začalo bourání nadjezdu na D1, dálnice bude do neděle neprůjezdná. (Ilustrační foto)
Začalo bourání nadjezdu na D1, dálnice bude do neděle neprůjezdná. (Ilustrační foto)  (Autor: ČTK)
Autor: jer, ČTK - 
7. dubna 2018
19:21

Dálnice D1 je mezi exity 90 a 112 v obou směrech neprůjezdná. Důvodem uzavírky je plánované bourání dvou nadjezdů. Dálnice bude neprůjezdná do nedělního rána. Řidiči se musejí úseku vyhnout po objízdných trasách. Novinářům to řekla policejní mluvčí Dana Čírtková. Na dálnici byl kvůli přípravám na demolici od sobotního odpoledne ve zmiňovaném úseku omezen provoz.

Uzavírka je naplánovaná zhruba na 14 hodin, měla by skončit v neděli v 09:00. Stavbaři budou bourat nadjezdy na 92. a 104. kilometru D1, tedy v úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem, kde v polovině března začaly dvouleté opravy dálnice. Nadjezdy přestaly vyhovovat kvůli rozšiřování dálnice.

Auta budou dálnici v obou směrech objíždět po silnicích I/34 a I/38 přes Humpolec a Havlíčkův Brod. „Řidiči musí počítat s možnými komplikacemi na objízdných trasách, kde nelze vyloučit zvýšený provoz,“ řekla Čírtková.

Zakázku na opravy 13,6 kilometru dlouhého úseku dálnice Humpolec – Větrný Jeníkov od ŘSD dostalo sdružení tvořené italskou firmou Toto Costruzioni Generali, kazašské SP Sine Midas Stroy a české stavební společnosti Geosan Group. Jde o práce v hodnotě 1,7 miliardy korun. Stavbu chtělo ŘSD zahájit už vloni, ale jde o jeden z úseků D1, u něhož napadly stavební povolení rozkladem Děti Země.

D1 mezi Mirošovicemi a Kývalkou byla kvůli modernizaci rozdělena na 21 úseků. Od roku 2013 byly dokončeny opravy devíti z nich. Úsek mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem je z rekonstruovaných částí D1 nejdelší.

Video  Dálnici D1 uzavřela hromadná nehoda.  - David Malík
Video se připravuje ...

 

 

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa